Rotamız Bulgaristan, Yunanistan ve Makedonya

İlk olarak Bulgaristan Sofya’da yapacağımız şehir turumuzda ; St. Nedelya Kilisesi, Rotunda Kilisesi, Rus Kilisesi, AyaSofya Kilisesi, Aleksandır Nevski Katedrali, Başbakanlık ve parlemento binaları ile Sofya Üniversitesi ve ulusal kültür sarayı ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Camii görülecek yerler arasındadır.

Sonra Yönümüzü Makedonya’ya çevireceğiz.Makedonya Cumhuriyeti, Balkan Yarımadasında yer alıyor ve Güneyinde Yunanistan, doğusunda Bulgaristan, batısında Arnavutluk, kuzeyinde ise Sırbistan ve Kosova ile komşu. Doğası inanılmaz güzel ve bakir bir ülke. Diğer bir çok ülkelerdeki gibi kitlesel turizm henüz bu ülkeyi ve misafirperverliğini bozmamış.

Makedonya’nın başkenti Üsküp, Vardar Nehri’nin iki kıyısına kurulmuş. Tarihi bir Osmanlı yerleşimi olan şehir, Makedon dilinde Skopje olarak adlandırılıyor. Vardar Nehri’nin her iki kıyısına kurulmuş şehrin merkezi çok sayıda heykellerle süslenmiş.

Bizim Yunanistan Makedonya Turumuzda göreceğimiz yerler arasında özetle Üsküp , Kalkandelen, Ohrid , Bitola, Edessa ve son olarak Selanik yer alıyor.