Van Gölü Ekspresi, Ankara’dan Tatvan’a uzanan ve içerisinde bir çok hikayeyi barındıran, sizi alıp eski zamanlara götürecek bir tren yolculuğu kesinlikle.  Tren istasyonlarında, trenlerin içinde her türden insanı görmek mümkündür. Uzun yolculuklar; özellikle tren yolculukları, insana o güne kadar düşünmedikleri şeyleri düşündürür, uzaklara dalıp gidersiniz. Kahvenizi yudumlarken tren pencereniz size güzel manzaraları , büyüleyici akışıyla sunar. Sabah erken saatlerde uyanırsanız güneşi aralayan dağlara ve sayısız tünellere şahit olursunuz. Pencereye saatlerce öylece kitlenip kalırsınız.

Van Gölü Ekspresi ile Ankara Tren Garından Tatvan’a doğru hareket ediyoruz. Saat 11:00’da trenimiz kalkıyor. Sırasıyla Kırıkkale – Kayseri – Sivas – Malatya – Elazığ – Muş’a uğradıktan sonra ertesi gün saat 12:30 sularında Tatvan’a varmış oluyoruz.  Toplamda 25 saat süren bir yolculuk. ama inanın kaç saat sürdüğü falan hiç umurunuzda olmayacaktır.

Van Gölü Ekspresi seyahati yapmak istiyorsanız eğer en güzel aylar Ocak ve Şubat aylarıdır. Bozkır tabiatıyla o karlı dağları izlemek ve bir süre sonra bembeyaz bir vadinin içinden geçmek mükemmel bir his. Sizde bizimle büyüleyici Van gölü ekspresi ile Van Turumuza katılmak isterseniz çok önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Zira tren kontenjan ile sınırlıdır. Keyifli  turumuzda Bizce Tatil ailesi olarak sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.