Uçaklı Doğu Karadeniz Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon Yapın

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

Tur Programı

Tur Hareket Tarihleri: 10 Haziran
1. Gün: ÇAYELİ HAREMTEPE (ÇEÇEVA) KÖYÜ-FIRTINA VADİSİ - ŞENYUVA KÖYÜ (ÇİNÇİVA) - SAL YAYLASI - POKUT YAYLASI

Turumuz Trabzon dan başlayacak olup uçakla gelen misafirlerimizi hava alanında otobüsle gelen misafirlerimizi de otogarda rehberimiz karşılamaktadır.Turumuza katılan siz değerli misafirlerimizle en geç saat 09:30’a kadar buluşup turumuza başlıyoruz.İlk olarak Rize’nin Çayeli ilçesinde bulunan haremtepe(çeçeva)köyüne çıkıyoruz.Burası çayı ile meşhur Rize’nin en güzel çay bahçelerinden biri olup medyada gördüğünüz çay bahçesi reklamların büyük bir kısmı bu köyde çekilmektedir.Ardından yolumuza devam edip Fırtına vadisinden girip vadi üzerinde ufak bir kahvaltı molası vereceğiz.Burada dileyen misafirlerimiz fırtına deresi üzerinde zipline heycanı yaşayabilirler(extra).Çamlıhemşin den geçip çat vadisinde bulunan eski adı Çinçiva olan Şenyuva köyüne varıyoruz.Sevdaluk dizisinin ve bir çok yapımın çekimi burada yapıldı.Ayrıca fırtına vadisindede bir çok örneği olan kemer köprülerin en güzellerinden bir tanesi burada bulunmaktadır.40 metre uzunluğunda ve 20 metre yüksekliğindeki Şenyuva Köprüsü’nün kemer kısmı düzgün kesme taş, ayakları ise moloz taş kullanılarak inşa edilmiştir köprünün yapım tarihi 1696 olarak belirtiliyor.Şenyuvadan yola çıkıp zorlu bir yolu olan fakat manzarasıyla son yıllarda en çok ilgi gören bir yayla olan Pokut yaylasına ve tam karşısında bulunan Sal yaylasına doğru yola çıkıyoruz.İlk önce sal yaylasına uğrayıp öğle yemeği molası veriyoruz.Sal yaylası içine araç yolu yapılmayan doğallığını hala koruyan bir yayla.Ardından güzel bir patika yoldan 20 dk lık doğa yürüyüşüyle 2032 rakımlı pokut yaylasına geçiyoruz.Adı Ermenice’de ‘rüzgar alan vadi’ anlamına gelen Pokut yaylasının güney sırtında yer alan yerleşim alanları, bulutların üzerine resmedilmiş sıralı evler gibi tablo şeklinde görüntüsü güzel bir manzara keyfi yaşama fırsatı veriyor.Pokut manzarası eşliğinde tulumcumuz ve rehberimizle birlikte harika bir horon ve tulum keyfi yapıyoruz.Ardından pokutun tepe noktasına çıkıp harika bir gün batımı izliyoruz.Gün batımından sonra aynı patika yoldan konaklayacağımız yer olan sal yaylasına dönüyoruz.

Konaklama : Pokut Yaylası Dağ Evi


2. Gün: ZİLKALE - GİTO YAYLASI - BADARA YAYLASI - ŞİMŞİR ORMANI - PALOVİT ŞELALESİ

Sal yaylasında alacağımız doğal bir kahvaltının ardından çat vadisine inip vadi boyunca devam ederek zilkaleye varıyoruz.Denizden 750 metre, Çat Deresi'nden ise yaklaşık 100 metre yükseklikteki, görkemli manzarasıyla ziyarete gelenleri etkilemeyi başaran kale doğa ile baş başa ve bulunduğu konum nedeniyle adeta kartal yuvası gibi bir yerde.Kaleden ayrılıp manzaralı bir orman yolundan Gito yaylasına varıyoruz.Gito,Çamlıhemşin'e bağlı,2100 metre yüksekteki bir yayla.Kito Yaylası esasında adı fakat yaygın olarak Gito kullanılıyor.Son yıllarda artık tüm yaylalarda kurulan salıncaklardan biri burdada var.Bulutlar içerisinden geçiyormuşcasına havalanan salıncak fotoğrafları çekebilirsiniz.Ardından rotamızı Badara yaylasına çeviriyoruz.Badara yaylası 1860 metre yükseklikte bulunan küçük ama güzel bir Hemşin yaylasıdır.Doğal yayla yaşamı ve kültürü halen devam eden yaylalardan biridir öğle yemeğimizi yaylada hizmet veren yayla evinden yöresel yemeklerle yapıyoruz.Horon ve tulum keyfimizi yine bu yaylada yapıyoruz.Sonraki durağımız olan şimşir ormanı çapları 32 santim ve boyları 8 metreyi bulan şimşir ağaçları ile dünyada tek olarak kabul ediliyor. Türkiye’de ise Rize ve Kastamonu’da sadece birkaç şimşir ormanı bulunuyor.Rize’de bulunan şimşir ormanındaki şimşir ağaçlarının 300 yıldan daha yaşlı oldukları tahmin ediliyor.Ardından Rize deki debisi en yüksek şelalelerden biri olan Palovit şelalesine gidiyoruz.Gür bir orman içindeki bu ünlü şelale, yaklaşık 15 metre yükseklikten akıyor.Bu dolu turumuzun ardından otelimize doğru yol alıyoruz.

Konaklayacağımız otel tamamı organik(hiçbir kimyasal uygulama yapılmaksızın)ahşap olup Karadeniz mimarisinin çağdaş kullanım anlayışı ile yapılıp büyük beğeni kazanan bölgeye has bir oteldir.

Konaklama: Gito Yaylası Dağ Evi


3. Gün: TAR DERESİ (BULUT ŞELALESİ) - AYDER YAYLASI - AVUSOR YAYLASI - HUSER YAYLASI

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dolu bir program ile turumuza başlıyoruz.İlk olarak vadi boyunca ilerleyerek devam ediyor Çamlıhemşinden geçip ordan Ayder yaylası yolu üzerinde bulunan Tar Deresi Bulut Şelalesine doğru ilerliyoruz belli bir mesafeden sonra yola sadece yaya olarak devam edebiliyoruz 15 dk süren kısa bir trekkingle şelaleye varıyoruz.Şelale üç kademeli olmakla birlikte yaklaşık 250 metre yükseklikten dökülmektedir.Tar Deresi Şelalesi (Bulut Şelalesi) ülkemizdeki en yüksek rakımdan dökülen şelale olma özelliğine de sahip.Ardından Rizenin ilk tanınan en meşhur yaylalarından biri olan Ayder yaylasına varıyoruz.Çok fazla ilgi görmesinden dolayı zamanla bir çok otel vb konaklama işletmeleri açılması sonucu doğal yapısı etkilensede Ayder hala görülmeye değer bir yayla.Ayderde öğle yemeği molası verip tur aracımızda sizlere eşlik eden tulumcumuz ve rehberimizle birlikte horon ve tulum keyfi yapıyoruz. Ayrıca yaylada yol kenarından fotoğraflayabileceğiniz Gelin Tülü Şelalesinde duruyoruz.Ardından avusor yaylasına doğru yola çıkıyoruz.Dere kenarındaki virajlı yollardan kıvrıla kıvrıla yaylaya varıyoruz.Avusor varır varmaz insanı ayrı bir dünyaya gelmiş gibi hissettiren yaylalardan bir tanesi. 2300 rakımda bulunan yayla kaçkar dağları manzarasıyla ziyaretçilerini büyülüyor.Gün batımı için Huser yaylasına gidiyoruz.Son yıllarda bulut denizi manzarasıyla ünlenen Huser yaylasında bulut denizi oluşursa unutamıyacağınız bir gün batımı sizi bekliyor ve burada kurulan salıncakta bulutların üstünde salıncak keyfi yapabilirsiniz. Gün batımı ardından otelimize dönüyoruz.

Konaklama: Fırtına Vadisinde


4. Gün: ARHAVİ ÇİFTE KÖPRÜ - MENÇUNA ŞELALESİ - ARTVİN BORÇKA KARAGÖL - MURATLI KÖYÜ (BATIK KÖY) - MACHAEL

Otelimizde alacağımız güzel bir kahvaltı ardından 08:00 da turumuza başlıyoruz.İlk durağımız Arhavi çifte köprü.Resmi kayıtlarda 18 y.y. da yapılan bir köprüdür dense de yaklaşık 650-700 yıllık bir köprü olduğu sanılmaktadır.Moloz taş ve kesme taşlardan inşa edilmiştir.Tümüyle merkezkaç kuvveti ile hesap edilerek çok hassas dengeler üzerine kurulmuş bir köprüdür.Burada verdiğimiz ufak bir molanın ardından Mençuna Şelalesine doğru devam ediyoruz.Araç yolunun bitiş noktasında aracımızı park ederek asma köprüden geçip patika yoldan devam ederek 25-30 dk süren yürüyüşün ardından o muhteşem mençuna şelalesine varıyoruz.Mençuna şelalesinin yüksekliği yaklaşık 90 metre olup Türkiye’nin en yüksek şelalesidir.Doğası ile ziyaretçileri kendine hayran bırakan Mençuna Şelalesi Arhavi’nin en çok ziyaret edilen yerlerinden birisidir. Ardından Artvin Borçka Karagöle doğru yola çıkıyoruz yol üzerinde öğle yemeği molası verip yaklaşık olarak 1 saat 30 dk sonra Borçka Karagöle varıyoruz.Dünyanın en güzel göllerinden birisi olan Borçka Karagöl,Klaskur Yaylasının yakınlarında yaşanan bir toprak kayması sonucu oluşmuştur.Gölün üzerinde yer alan platforma çıkıp muhteşem bir doğa manzarası içerisinde harika fotoğraflar çekilebilirsiniz.Gölün etrafını rehberimiz ve tulumcumuz ile birlikte 30 dk süren bir yürüyüşle geziyoruz. Ardından tulum ve horon keyfi yaptıktan sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz. Bu keyifli gezi sonrası Karagöl ile Düzenli Köyünü izliyoruz. Türkiye ve  Acaristan Cumhuriyeti'ne yayılan toplam on iki köyden oluşan tarihsel bölgenin adıdır Macahel (Camili). Bitki örtüsü ve doğal hayatı ile tanınan bölge UNESCO tarafından biyosfer rezervi alanı ilan edilmiş olup, ülkemizde bulunan tek yağmur ormanları ünvanını taşıyan bölgeyi fotoğraflıyor ve yeşilin masalsı dünyasına doğru yolculuğumuzu tamamlıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği MACAHELHAN ( CAMİLİ )


5. Gün: MAÇHAEL - MARAL ŞELALESİ - KAYALAR KÖYÜ - ÇAYELİ KURU FASÜLYE - HEDİYELİK RİZE BEZİ ALIŞVERİŞİ - ÇAY FABRİKASI GEZİSİ - VEDA...

Kahvaltı sonrasında Kayalar Köyünden hareketle, Maral Şelalesine doğru yolculuğumuza başlıyoruz.  Gogort Ge mahallerinin eşliğinde her biri anıt özelliğine sahip kestane, gürgen, kayın ağaçları arasındaki yürüyüşümüzü şelalenin güzel seyri ile sonlandırıyoruz.  Türkiye’nin tek kırımda dökülen en yüksek şelalesi ünvanına sahip Maral Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yarım saatlik bir araç yolculuğunun ardından 10 dakikalik patika yürüyüşü ile Maral Şelalesi’nin heybetli görüntüsü bizi bekliyor. Ücretsiz soğuk su masajı hizmeti vermekte olan şelaleden faydalanmak isteyenler 10 dakika sürecek dik bir inişin ardından şelalenin döküldüğü noktada suya girebilir. (Mayonuz varsa iyi olur yoksa kıyafetle girmek serbest) Girmek istemeyenler şelale manzaası eşliğinde çayını yada kahvesini yudumlayıp doğanın keyfini çıkarabilir. Dileyen misafirlerimiz ile merdivenlerden aşağıya iniyor, aşağı kısımları  fotoğrafladıktan sonra aracımıza geri dönüyoruz. Maral ve Camili merkezlerdeki ahşaptan yapılmış ahşap camileri gezdikten sonra dönüş yoluna geçiyoruz. 

Karadeniz Sahil yolundan haraketle Rize ili Çayeli ilçesinde dünyaca meşhur kurufasülye ve sütlacı tatmak için  mola veriyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Bizleri bekleyen misafirlerimize boş gitmemek için Rize Bezi Atölyelerine uğrayıp hediyelik eşya almayı ihmal etmiyoruz.  Çaykur Çayonın yeşilden Siyaha Dönüşümünü izlemek için Çay Fabrikasına uğruyoruz. Çay Fabrikasında Ziraat Mühendisleri tarafından Çay üretiminin bütün evrelerini göreceksiniz. Çay Fabrikası ziyaretinde hediyeli çay alışverişi de yapabileksiniz. Rizeden ayrılıp Havalimanına doğru yol alırken Bıçağı ile meşhur olan Sürmene ilçesine mola veriyoruz. Sümene Çıçak alışveriş yaptıktan sonra saat 20:00 sularında sizleri Trabzon Havalimanına bırakarak gezimizi sonlandırıyoruz.  
Fiyatlar

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
10.06.20234* Şehir Otelleri2.290,00 TL2.690,00 TL 2.290,00 TL0 - 2 Yaş 250,00 TL
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.890,00 TL
0 - 2 Yaş 250.00 TL
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.890,00 TL
Taksitler »

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

15 - 25 - 45 Kişilik Gruplarınız için Özel Turlar Düzenliyoruz.
Dernekler, Vakıflar, Okullar, Arkadaş grupları, Şirket ve Kurumsal Gruplar için özel Tur planı hazırlamaktayız.
Kişi Sayısı, Tur Tarihi ve Tur içeriğini siz belirleyin. Tamamen size özel bir tur gerçekleştirelim. 

Aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir.
Formda Kişi sayınızı belirtmeyi ve Taleplerinizi ( Kahvaltı öğlen yemeği vb.) bize iletmeyi unutmayınız.
Talebiniz bize ulaştıktan sonra, size özel fiyatllandırmamızı en kısa sürede size ileteceğiz.

Grup Talebiniz hakkında sorularınızı 0532 562 08 09 veya 0212 587 22 00 nolu hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımıza BizceTatil.com internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 00 numaralı hattından arayarak REZERVASYON Yapabilirsiniz. Tur ödemesi, sadece Kesin Harekete geçmiş turlar için talep edilmektedir. Bu nedenle Rezervasyon ve ödeme işlemini birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, Ofisimizden Turun kesin hareketli olup olmadığını sorgulamanızı rica ederiz.

 * İLETİŞİM : Ofisimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai Saatleri dışında 0541 512 44 41 veya 0532 562 08 09 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

 * KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI : Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır. Ödeme sürecinde Turda yeter sayının altına düşülmesi halinde Acentemiz (en geç ) 3 gün kala turu iptal edebilir.

 * TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

 * ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir. 0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan Anne kucağında seyahat edecek şekilde katılmaktadır.

 * ARAÇ YERLEŞİM PLANI : Tur araçlarımızda Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre yerleşim planı yapılmaktadır. Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür.

 * PROMOSYON + KADEMELİ FİYATLI TURLARDA ARAÇ YERLEŞİMİ : Belirli kontenjanlarla belirlenmiş, Kademeli artış gösteren Fiyat uygulanan Promosyon Turlarımızda yerleşim planında satın alınan ücrete göre yerleşim yapılır. Aracın ön bölümünden başlanılara, En yüksek fiyattan satın alan yolculardan, en düşük fiyatla satın alan yolculara doğru araç yerleşim planı hazırlanmaktadır.

 * KONAKLAMA OTELLERİ : Tur planları rezervasyon aşamasında konaklama yapılacak oteller ''Ve Benzeri'' olarak belirtilmiştir. Belirtilen Otel veya bu otele denk başkaca otellerde konaklama yapılacağı anlamına gelmektedir. Tur satışı tamamlandığında tur hareketinden 3 gün önce Kesin Konaklama yapılacak otel bilgileri misafirlerimize iletilir. Rezervasyon otellerinde Otelin kapasitesi üzerinde rezervasyon alması ''Short'' halleri mücbir sebep olarak değerlendirilir ve acenta zorunlu nedenle belirlenmiş konaklama otelinde değişiklik yapabilir. Bu nedenle Acentamız tur süresince konaklama otellerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 * HAVAYOLU / TREN / GEMİ SEYAHATİ ULAŞIMLARI : Bizce Tatil Tur planları içerisinde, Acentanın kendi sağladığı kara ulaşımları haricinde başka seyahat şirketleri tarafından sağlanan hava- deniz - demiryolu - kara ulaşımları ve bu taşıcıya ait bilet içeren seyahatler bulunabilir. Bu gibi ulaşımlarda ilgili taşıyıcının Bilet ve Taşıma kuralları geçerlidir. Taşıyıcı şirketten kaynaklanan rotar, gecikme, iptal, overbook hallerinden acentamız sorumlu tutulamaz. Misafirlerimizin bu gibi taşıyıcıların sefer başlangıçlarına gecikmesi, seferi kaçırması hallerinde uğrayacağı maddi manevi zararı acentamız kabul etmemektedir. Tur planında bu başlıkta belirtilmiş türden biletli bir seyahat bulunuyorsa, Acentamızın bu ulaşım aracına ait misafir adına düzenlenmiş bilet temin etmekten başka bir sorumuluğunun bulunmadığını turu satan alan misafirimiz peşinen kabul eder. 

 * TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz.


İptal Şartları

Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz. * Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.


İptal iade şartları Bizce Tatil kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.bizcetatil.com/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


Ücrete Dahil Hizmetler

 • İstanbul (Sabiha Gökçen ) – Trabzon Pegasus Havayolları Gidiş uçak bileti
 • Trabzon – İstanbul (Sabiha Gökçen ) Pegasus Havayolları Dönüş uçak bileti
 • Tüm çevre gezileri ve ulaşımları
 • Rehberlik
 • 4 Gece (5*-4*-3* Bölge otellerinde konaklama)
 • 4 Sabah Kahvaltısı
 • 4 Akşam Yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tura dahil olmayan ekstra harcamalar
 • Bahşiş ve alışverişler
 • Müze Giriş Ücretleri

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.