Batı Karadeniz 3Gece 4Gün Tur Programı

 

BATI KARADENİZ TURU

3 GECE 4 GÜN - Kültür ve Doğa Turu 
( 3 Gece Otel Konaklaması )  

İlkbahar - Yaz - Sonbahar dönemi için Harika bir gezi.

Yemyeşil Doğa Manzaraları ile başbaşa keyif dolu bir gezi sizi bekliyor !

Kalkış Yerleri: İstanbul Sabah Hareket
PROGRAM
1 Gün: İstanbul Hareket, Bolu Yedigöller

Sabah erken saatlerde İstanbul'da belirlemiş olduğumuz duraklardan hareket ile seyahatimize başlıyoruz. Yol üzerinde (ekstra) kahvaltımızı aldıktan sonra, Yedigöller’e doğru yola çıkıyoruz. Yedigöller Milli Parkına ulaştıktan sonra Büyük Göl, Küçük Göl, Derin Göl, Serin Göl, Nazlı Göl, Sazlı Göl ve İnce Göl isimli birbirinden harika yedi gölden oluşan, Millipark içinde yürüyüşler ile gezimizi gerçekleştiriyoruz. Yedi Göller’den ayrıldıktan sonra akşam saatlerinde otelimize ulaşarak odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.2 Gün: Kastamonu, Taşköprü, Erfelek Şelalesi, Sinop, Hamsilos Fiyordu, Tarihi Cezaevi Müzesi

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından milli mücadele yıllarında kahramanlıklarıyla adını tarihe yazdıran ilimiz Kastamonu‘ya doğru yola çıkıyoruz. Kastamonu’da; Saat kulesi, Şerife Bacı Anıtı ve tarihi Hükümet Konağını görüntüledikten sonra, ölümsüzlüğün sembollerinden sarımsağı ile ünlü, adını ise bir sanat şaheseri olan köprüden alan Taşköprü’ye doğru yola çıkıyoruz. Burada vereceğimiz kısa molanın sonrasında, Ülkemizin en kuzey uç noktasındaki ilimiz olan Sinop‘a doğru yol alıyoruz. Doğa harikası, kartpostal görüntülerine rastlayacağımız Erfelek Şelalaleri’ne ulaşıyoruz. 28 tane irili ufaklı şelale manzaralarının büyüsü eşliğinde yürüyüş yapıyoruz. Ardından Sinop’un ünlü mantısını yemek için öğle yemeği molası veriyoruz. Birçok diziye, filme ev sahipliği yapmış, tarihte; Diyojen’den Ahmet Muhip Dranas’a, Sebahattin Ali’ye ve birçok ünlünün hikayesine rastlayacağımız bu tarih ve coğrafya harikası şehri gezmeye “Tarihi Sinop Cezaevi” ile başlıyoruz. Sonrasında Sinop'un en yaygın el sanatlarından biri olan Gemi maketçiliği hakkında bilgi alıyor ve dileyen konuklarımızla Sinop Kalesi‘ne ait burca çıkıyoruz. Şehri ve güzel Karadeniz’i bir de buradan selamladıktan sonra aşağıya iniyor ve otobüsümüze yerleşiyoruz. Dönüş yolculuğunda, Norveç fiyortlarını andıran Hamsilos koyunu görüyor ve bugünkü gezi programımızı tamalayarak otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.3 Gün: Amasra, Amasra Kalesi, Safranbolu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında, yola çıkıyor ve Amasra’ya ulaşıyoruz. Bakacak Tepesinden Fatih Sultan Mehmet‘in ilk gördüğünde ‘’Çeşmi Cihan bumu ola’’ (Dünyanın gözleri) dediği Amasra‘yı fotoğraflama şansımız oluyor. Amasra'nın meşhur lezzeti salatası eşliğinde kendimize balık ziyafeti çekmeyi ihmal etmiyoruz. Daha sonra Küçük Liman‘da Tarihi Roma Köprüsü‘nü, Amasra Kalesi‘ni, Çekiciler Çarşısı’nı gezip, Tavşan Adası‘nı gördükten sonra, dileyen konuklarımız ile tekne turu yapma fırsatı buluyoruz. Daha sonra, Müzekent Safranbolu’ya gidiyoruz. Safranbolu’daki turumuza başlıyoruz. Hıdırlık Tepesi‘nden eski şehri seyredip, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden Safranbolu Evleri ve tarihi hakkında rehberimiz tarafından bilgilendirildikten sonra Cinci Hanı, Hamamı, Köprülü Camii, Güneş Saati, Akçasu Kanyonu‘nu görüp, tarihi Arasta‘da hediyelik eşya alış verişi için serbest zaman alıyoruz. Daha sonra Unesco tarafından “Dünya Kültür Mirası Listesi’’ ne alınmış olan bu müze kentteki turumuzu tamamlıyoruz. Bugünkü gezi planımızı tamamladıktan sonra Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.4 Gün: Safranbolu, Yörük köyü, Bolu, Gölcük Gölü Tabiat Parkı, Abant Gölü Tabiat Parkı, İstanbul Dönüş seyahati

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Safranbolu gezimize devam ediyoruz. Oğuzların Kayı boyuna mensup, Bektaşi geleneğine sahip Yörüklerin kurduğu ve günümüzde krouma altında olan Yörük Köyü 'ne ulaşarak köy mimarisini yerinde görüyoruz. Sipahioğlu konağı ve Çamaşırhane gezilerimizi gerçekleştirdiktan sonra Safranbolu'dan ayrılıyor ve Bolu bölgesine hareket ediyoruz. Bolu merkezden geçerek Gölcük Tabiat parkına ulaşıyoruz. Yapay bir göl olmasına karşın Bolu'nun sevilen ve fotojenik göllerinden biri olan Gölcük Tabiat parkında yürüyüşyaparak göl çevresini Fotoğraflama imkanı buluyoruz. Buradan ayrılmamızı takiben kısa bir seyahat ile Abant Gölü Tabiat parkına ulaşıyoruz. Çam ve köknar ağaçlarının baskın olduğu bir Park içinde, yaklaşık 1350 metre yükseklikte ve alanı 125 hektarı bulan bir heyelan set gölü olarak bilinen Abant Gölü’ne gidiyoruz. Yürüyüş yapıp, imkân dâhilinde köylü tezgâhlarından alışveriş yapma şansı buluyoruz.  Bugünkü gezi programımızı sonlandırıyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul'a ulaşarak sizleri aldığımız noktalarda sizlerle yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz..ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
19.05.20224* Şehir Otelleri1.190,00 TL1.390,00 TL 1.190,00 TL0 - 2 Yaş 49,00 TL
3 - 6 Yaş 490,00 TL
7 - 12 Yaş 890,00 TL
0 - 2 Yaş 49.00 TL
3 - 6 Yaş 490,00 TL
7 - 12 Yaş 890,00 TL
Taksitler »
DİĞER BİLGİLER
Kalkış Yerleri
  Notlar

  * SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımıza BizceTatil.com internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 00 numaralı hattından arayarak REZERVASYON Yapabilirsiniz. Tur ödemesi, sadece Kesin Harekete geçmiş turlar için talep edilmektedir. Bu nedenle Rezervasyon ve ödeme işlemini birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, Ofisimizden Turun kesin hareketli olup olmadığını sorgulamanızı rica ederiz.

  * İLETİŞİM : Ofisimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai Saatleri dışında 0541 512 44 41 veya 0532 562 08 09 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

   * KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI : Günübirlik Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır. Ödeme sürecinde Turda yeter sayının altına düşülmesi halinde Acentemiz (en geç ) 1 gün kala turu iptal edebilir. 

   * TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir. 

  * ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir. 0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan Anne kucağında seyahat edecek şekilde katılmaktadır.

  * ARAÇ YERLEŞİM PLANI : Tur araçlarımızda Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre yerleşim planı yapılmaktadır. Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür.

   * PROMOSYON + KADEMELİ FİYATLI TURLARDA ARAÇ YERLEŞİMİ : Belirli kontenjanlarla belirlenmiş, Kademeli artış gösteren Fiyat uygulanan Promosyon Turlarımızda yerleşim planında satın alınan ücrete göre yerleşim yapılır. Aracın ön bölümünden başlanılara, En yüksek fiyattan satın alan yolculardan, en düşük fiyatla satın alan yolculara doğru araç yerleşim planı hazırlanmaktadır. 

   * TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz.


  İptal Şartları

  Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz. * Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.

  Bizce Tatil
  Büyükşehir Mah. Başak Sokak Atrium Alişveriş Merkezi Büro Katları No:2 Kat:3 Daire:108 Beylikdüzü / İstanbul
  0212 587 2200


  Bu çıktı 19.06.2021 03:37 tarihinde verilmiştir. Bizce Tatil tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.