Turistik Dogu Ekspresi ile Kars Turu (Tren Gidis-Ucak Donus)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon Yapın

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS + ERZURUM TURU 

4 GECE 5 GÜN - TREN Gidiş UÇAK Dönüş

(1.Gün) Yüksek hızlı Tren ile İstanbul - Ankara Gidiş
(1.Gün) Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Ankara - Kars Gidiş
(5.Gün) Havayolu ile Erzurum - İstanbul Dönüş
Kars ve Erzurum transferleri & 3Gece Otel Konaklaması & 1Gece Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması & Rehberlik 
& 3 Kahvaltı & 2 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

Tur Programı

Tur Hareket Tarihleri: 05, 12, 19, 26 Ocak • 02, 09, 16, 23 Şubat
1. Gün: İstanbul - Ankara Hızlı Tren, Ankara- Kars Turistik Doğu Ekspresi Gidiş Seyahati

Değerli misafirlerimizle sabah 08:30 Kadıköy Söğütlüçeşme Gar binası önünde buluşmamızı takiben 09:15 İstanbul - Ankara Yüksekhızlı treni ile yaklaşık 4 saat 30 dakikalık bir seyahatin ardından Saat: 13:50 civarında Ankara Garına ulaşıyoruz. Burada öğlen yemeği için verdiğimiz kısa serbest zamanın ardından saat 16:00'da Ankara tren garında tekrar buluşuyoruz. Turistik Doğu Ekspresi'nin peronunda bizi bekleyen yataklı vagondaki kompartımanlarına yerleşmemizi rakiben 16:55 de trenimiz Kars seyahatine başlıyor. Vagon görevlimizin odalarımızı dolaşarak teknik ekipmanlarımız hakkında verdiği bilgilendirmeden sonra serbest kalıyoruz. Dileyen misafirlerimiz trenin restoran kısmından faydalanabilirler. Yaklaşık 30 saat sürecek yolculuğumuz bir sonraki gün 23:55’de sona erecek ( tren rotarları ile bu saat değişebilir) Güzel doğa görüntüleri eşliğinde Anadolu içlerinde yaklaşık birbuçuk gün yol alacak manzaranın keyfine varacağız. 

Öğle Yemeği: Ankara Gar Bölgesi Restoranlarında, Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Tcdd Turistik Doğu Ekspresi Restoranında Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Konaklama: Tcdd Turistik Doğu EKspresi Yataklı Vagonumuzda. 
Tur Mesafesi: İstanbul Ankara YHT seyahati ve Ankara - Kars Tren rotasında seyahat halinde olunacaktır. 


2. Gün: Turistik Doğu Ekspresi seyahatimiz devam ediyor... Erzincan - Erzurum- Kars Gidiş Seyahati

Turistik Doğu Ekspresi seyahatimiz devam ediyor....
Sabah saat 06.05 sularında İliç tren İstasyonu'na varış. Tren İliç istasyonunda 3 saat mola verecektir. Dileyen misafirler dileyen misafirler gar çevresinde kısa bir tur atabilirler. 09:05'de İliç’ten hareketimizin ardından 10:59 Erzincan’ a varışdan sonra, Tren Erzincan İstasyonunda 3 saat bekleyecektir. Dileyen misafirlerimiz  Erzincan içinde ve çarşısında kısa bir tur atabilirler. Saat 13:40 tren hareketinin ardından Saat 17:33’de Erzurum istasyonuna varışımızı gerçekleştiriyoruz. Tren Erzurum istasyonunda 3 saat mola verecektir. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeği için Erzurum tren garı çevresinde restoranlarda alabilirler. Trenimiz saat 20:13'de hareket edecektir. Erzurum tren garı hareketimiz ile Manzaralar eşliğinde Kars’a varışımızda bizi bekleyen aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Otele yerleşmemizin ardından konaklama otelimizde.

Önemli Not: Turistik Doğu Ekpresi Kış rotasında teknik nedenlerle belirlenmiş bazı duraklarda duraklama yapmayabilir. Bu nedenle seyahat esnasında vagon görevlilerimiz trenin rotası ve duracağı noktalar hakkında size daha detaylı bilgi vereceklerdir.

Sabah Kahvaltısı: Tcdd Turistik Doğu EKspresi Restoranında Extra olarak Alınacaktır. /Veya İliç İstasyonu çevresinde. 
Öğle Yemeği: Tcdd Turistik Doğu EKspresi Restoranında Extra olarak Alınacaktır. /Veya Erzincan İstasyonu çevresinde.
Akşam Yemeği: Tcdd Turistik Doğu EKspresi Restoranında Extra olarak Alınacaktır. /Veya Erzurum İstasyonu çevresinde.
Konaklama: 4* Kale Hotel veya 4* Park Otel vb. 
Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Ankara - Kars Rotasında Tren seyahati halinde olunacaktır. 
Otele Varış Saati: Turumuzun Bu Gününde Otelimize Girişimiz 24.00 – 24.30 saatleri arasında olacaktır.


3. Gün: Kars ve Sarıkamış Gezisi; Kars Kalesi, Namık Kemal Evi, Kümbet Camii, Aleksander Nevsky Katedrali, Fethiye Camii, Kanlı Tabya Harp Müzesi, Eski Rus Konsolosluk Binası, Taş Köprü ve Hamamlar, Sarıkamış ve Kayak Merkezi

Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip, serhat şehrimiz Kars’ı gezmeye ve tanımaya başlıyoruz. Kars’taki ilk durak noktamız, şehri kuşbakışı seyredip fotoğraflayabileceğimiz Kars Kalesi olacak. 1152 yılında Selçuklular tarafından yaptırılan bu muhteşem eseri ziyaret ettikten sonra, edebiyat dünyamızın önemli şairlerinden olan Namık Kemal’in Evi’ni ziyaret edeceğiz. Şairin hayatının belli bir dönemini geçirdiği bu evde, şansımız yanımızda olursa aşık atışmasına da tanık olacağız. Namık Kemal Evi ziyaretimizin ardından, Kümbet Camii’ni (Eski 12 Havariler Kilisesi) göreceğiz. Ardından ise Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden olan Fethiye Cami’sini ziyaret edeceğiz. Rusların bölgeyi kuşattığı yıllarda inşa edilen ve Aleksander Nevsky Katedrali olarak bilinen bu muhteşem eser, Kars’ın en dikkat çeken yapıları arasındadır. Kars yakın tarihimizde pek çok savaş görmüştür. Bu savaşlarda kullanılan aletlerin, silahların ve yöreye has etnografik eserlerin sergilendiği Kanlı Tabya Harp Tarihi Müzesi diğer bir gezi noktamız olacak. Vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından ise Kars sokaklarında doyasıya gezmeniz için sizleri serbest bırakacağız. Bu gezi esnasında Kars’ın kendine has ve neredeyse tamamına yakını Baltık mimari tarzında olan yapıları arasında gezip, bölge halkıyla kaynaşıp, yeni bir kültürü tanımanın keyfini süreceksiniz. Bu güzel gezi esnasında göreceğimiz başlıca yapılar; Eski Rus Konsolosluk Binası, İl Sağlık Müdürlüğü Binası, Kafkas Üniversitesi Devlet Konservatuarı Binası, Sanayi ve Ticaret Odası Binası, İsmet Paşa İlkokulu, Eski Vilayet Binası ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı olacak. Ardından ise Ulu Camii’yi ve Evliya Camii’ni göreceğiz. Kars merkezdeki gezilerimizi tamamladıktan sonra Kars Beylerbeyi Sarayı’nı göreceğiz. Sarayın tam karşısında ise Taşköprü’yü göreceğiz. Taşköprü’den geçtikten sonra ise Su Kapı Mahallesi’ne geçiyor burada bulunan Mazlumoğlu Hamamı’nı görüyoruz. Bu ziyaretimizin ardından ise Kars’ın en önemli turizm alanlarından olan ve Türk siyasi tarihindeki acı hatıraları halen hafızamızda olan Sarıkamış’a doğru yol alıyoruz. Yaklaşık 45 dk sürecek yolculuğumuzun ardından bembeyaz karlarla kaplı tepelerle ve onları süsleyen muhteşem çam ormanlarıyla kaplı Sarıkamış’a ulaşıyoruz. Yakın tarihimizin en büyük kahramanlık destanlarından olan ve verdiğimiz 90.000 şehidimizin hatırasını taşıyan Sarıkamış’ta ilk olarak Şarıkamış Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise Katerina Sarayı’nı ziyaret edeceğiz. Bu güzel yapıyı fotoğrafladıktan sonra ise yaklaşık 90.000 şehit verdiğimiz bu Sarıkamış Kayak Merkezi’ne hareket ediyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi, dünyada Alpler’den sonra “Kristal Kar”a sahip tek bölgesidir. Sarıkamış’a ulaştığımızda ise dileyen misafirlerimiz teleferik kullanarak zirveye çıkabilir ya da kızakla kayabilirler. (ekstra) Tüm gezilerimizin ardından Kars’a geri dönerek otelimize ulaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Kars Restoranlarında, Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Öğle Yemeği: Kars Restoranlarında, Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. 
Konaklama: 4* Kale Hotel veya 4* Park Otel vb. 
Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Toplamda 50 km Yol Katedeceğiz. 
Otele Varış Saati: Turumuzun Bu Gününde Otelimize Girişimiz 17.30 – 18.00 saatleri arasında olacaktır.


4. Gün: Ani Harabeleri, Ani Katedrali, Genç Kızlar Kilisesi, Tigran Honents Kilisesi, Menücehr Camii, Sultan Sarayı, Yıkık Köprü, Arpa Çay, Çıldır Göl, Gölde Kızak ve Balık Tutma Keyfi, Kars Gecesi

Sabah erken saatlerde yeni güne merhaba diyor ve otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak, Kars’ın dünyaca ünlü ziyaret alanı olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilen Ani Harabeleri‘ne ulaşıyoruz. Ermeni ve Selçuklu kültürünün dünya üzerindeki en önemli sentezi konumundaki bu antik kentte, Ani Katedrali (Fethiye Camii), Genç Kızlar Kilisesi, Tigran Honents Kilisesi, Keçel Kilisesi ve Yıkık Köprü ilk gezi noktalarımız olacak. Bir zamanlar Ermeni Krallığı’na da başkentlik yapmış Ani’de, Selçuklu’nun önemli eserlerinden ve Anadolu’nun ilk Türk Camisi olan Menücehr Cami, Ebul Muhammeran Cami ve Sultan Sarayı diğer gezi noktalarımız olacak. Ani harabelerinde geçireceğimiz güzel dakikalar ve rehberimizden edineceğimiz değerli bilgilerin ardından, Türkiye-Ermenistan sınırını teşkil eden Arpa Çayı boyunca yol alarak Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Burada ilk olarak öğle yemeğimizi göl kenarında alıyoruz. Yemek sonrasında Çıldır’ı tanımaya başlıyoruz. Deniz seviyesinden 1959 metre yüksekliğe sahip bu muhteşem göl, kış aylarında üzeri genelde donuk vaziyettedir. Dileyen konuklarımız, göl üzerinde atlı kızakla gezinti yapabilir, buz içerisinde balık avlayabilir ya da bolca fotoğraf çekilebilirler. Çıldır Gölü ziyaretlerimizi de bitirdikten sonra Kars’a geri dönerek otelimize ulaşıyoruz. Akşam dileyen konuklarımızla Kafkas Halk Oyunları ve Aşık Atışması gösterisine gidiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde ve Açık Büfe Olarak Alınacaktır. 
Öğle Yemeği: Çıldır Gölü Kenarında Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. 
Konaklama: 4* Kale Hotel veya 4* Park Otel vb. 
Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Toplamda 220 km Yol Katedeceğiz. 
Otele Varış Saati: Turumuzun Bu Gününde Otelimize Girişimiz 18.00 – 18.30 saatleri arasında olacaktır.


5. Gün: Kars - Erzurum Seyahati, Erzurum gezisi ve Erzurum - İstanbul Dönüş uçuşu

Sabah erken saatlerde yeni güne merhaba diyor ve otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak, Erzurum`a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek bu keyifli yolculuk boyunca grubumuzda kaynaştığımız arkadaşlarımızla sohbet edip, birbirinden muhteşem manzaraların hem keyfini çıkarıp hem de fotoğraflarını çekiyoruz. Erzurum`a ulaştığımızda öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Ve tabi ki Erzurum`un meşhur Cağ Kebabı`nın ve Kadayıf Dolması`nın tadına bakıyoruz. Yemek sonrasında ise, ülkemizin en yüksek rakımlı kenti olan Erzurum`u gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Türkiye`nin en büyük medresesi olan ve ilginç öyküsüyle hafızalara kazınan Çifte Minareli Medrese olacak. Ardından Ulu Camii, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi (Türk ve İslam Eserleri Medresesi), Erzurum Kongre ve Milli Mücadele Müzesi gezilerimizi tamamlayıp, Erzurum`un meşhur Oltu Taşı ürünlerinin sergilendiği Taşhan`a gidiyoruz. Rüstem Paşa Kervansarayı olarak da bilinen bu güzel yapı içerisinde, büyüleyici taşlar arasındaki gezintimizin ardından günün sonunda Erzurum Evi`ne giderek çay kahve molası veriyoruz. Buradaki serbest vaktin sonrasında Erzurum Havalimanı`na hareket ediyoruz. Aşağıda yer alan tarih saatli uçuşumuz ile İstanbul`a geri dönüyoruz. Havalimanı çıkışında misafirlerimizden ayrılarak bir başka seyahatiimizde yeniden görüşmek üzere, hoşça kalın diyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde ve Açık Büfe Olarak Alınacaktır. 
Öğle Yemeği: Erzurum Cağ Kebapçılarında Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Erzurum Restoranlarında Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Konaklama: BU AKŞAM OTEL KONAKLAMASI YOKTUR. TUR BİTMEKTEDİR. 
Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Toplamda 250 km Yol Katedeceğiz.
 
 

KARS KALE HOTEL VB. ( * * * * )

Kars İl Merkezinde bulunan ve özgün mimarisiyle dikkatleri üzerine çeken, 2013 tarihinde hizmete giren otelimiz, eski kars yerleşkesi ve her taşı tarih kokan ünlü Kars Kalesi manzarası, konforlu odaları, modern türk hamamı, sauna, fin hamamı, 150 kişilik toplantı salonu, çamaşırhane ve kurutemizle ünitesi, bir adet restorant (çok amaçlı salon) bulunmaktadır.

 


 

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ( YATAKLI VAGON )

Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur . Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir yada her ikiside açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir. Seyahatin gündüz bölümlerinde misafirler genellikle yataklarını kapalı tutarak oturma düzeninde kullanılırlar. Gece saatleri başladığında arzu ettikleri bir saatte ise koltuklarını açarak yatak düzenine geçerler. Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda ; beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur.

 

KARS KALE HOTEL VB. ( * * * * )

Kars İl Merkezinde bulunan ve özgün mimarisiyle dikkatleri üzerine çeken, 2013 tarihinde hizmete giren otelimiz, eski kars yerleşkesi ve her taşı tarih kokan ünlü Kars Kalesi manzarası, konforlu odaları, modern türk hamamı, sauna, fin hamamı, 150 kişilik toplantı salonu, çamaşırhane ve kurutemizle ünitesi, bir adet restorant (çok amaçlı salon) bulunmaktadır.

 


 

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ( YATAKLI VAGON )

Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur . Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir yada her ikiside açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir. Seyahatin gündüz bölümlerinde misafirler genellikle yataklarını kapalı tutarak oturma düzeninde kullanılırlar. Gece saatleri başladığında arzu ettikleri bir saatte ise koltuklarını açarak yatak düzenine geçerler. Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda ; beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur.

Fiyatlar

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
05.01.20224* Şehir Otelleri1.990,00 TL2.490,00 TL 2.290,00 TL0 - 2 Yaş 490,00 TL
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.890,00 TL
0 - 2 Yaş 490.00 TL
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.490,00 TL
Taksitler »
12.01.20224* Şehir Otelleri1.990,00 TL2.490,00 TL 2.290,00 TL0 - 2 Yaş 490,00 TL
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.890,00 TL
0 - 2 Yaş 490.00 TL
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.490,00 TL
Taksitler »
19.01.20224* Şehir Otelleri1.990,00 TL2.490,00 TL 2.290,00 TL0 - 2 Yaş 490,00 TL
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.890,00 TL
0 - 2 Yaş 490.00 TL
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.490,00 TL
Taksitler »
26.01.20224* Şehir Otelleri1.990,00 TL2.490,00 TL 2.290,00 TL0 - 2 Yaş 490,00 TL
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.890,00 TL
0 - 2 Yaş 490.00 TL
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.490,00 TL
Taksitler »
02.02.20224* Şehir Otelleri1.990,00 TL2.490,00 TL 2.290,00 TL0 - 2 Yaş 490,00 TL
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.890,00 TL
0 - 2 Yaş 490.00 TL
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.490,00 TL
Taksitler »
09.02.20224* Şehir Otelleri1.990,00 TL2.490,00 TL 2.290,00 TL0 - 2 Yaş 490,00 TL
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.890,00 TL
0 - 2 Yaş 490.00 TL
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.490,00 TL
Taksitler »
16.02.20224* Şehir Otelleri1.990,00 TL2.490,00 TL 2.290,00 TL0 - 2 Yaş 490,00 TL
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.890,00 TL
0 - 2 Yaş 490.00 TL
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.490,00 TL
Taksitler »
23.02.20224* Şehir Otelleri1.990,00 TL2.490,00 TL 2.290,00 TL0 - 2 Yaş 490,00 TL
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.890,00 TL
0 - 2 Yaş 490.00 TL
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.490,00 TL
Taksitler »

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

15 - 25 - 45 Kişilik Gruplarınız için Özel Turlar Düzenliyoruz.
Dernekler, Vakıflar, Okullar, Arkadaş grupları, Şirket ve Kurumsal Gruplar için özel Tur planı hazırlamaktayız.
Kişi Sayısı, Tur Tarihi ve Tur içeriğini siz belirleyin. Tamamen size özel bir tur gerçekleştirelim. 

Aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir.
Formda Kişi sayınızı belirtmeyi ve Taleplerinizi ( Kahvaltı öğlen yemeği vb.) bize iletmeyi unutmayınız.
Talebiniz bize ulaştıktan sonra, size özel fiyatllandırmamızı en kısa sürede size ileteceğiz.

Grup Talebiniz hakkında sorularınızı 0532 562 08 09 veya 0212 587 22 00 nolu hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımıza BizceTatil.com internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 00 numaralı hattından arayarak REZERVASYON Yapabilirsiniz. Tur ödemesi, sadece Kesin Harekete geçmiş turlar için talep edilmektedir. Bu nedenle Rezervasyon ve ödeme işlemini birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, Ofisimizden Turun kesin hareketli olup olmadığını sorgulamanızı rica ederiz.

 * İLETİŞİM : Ofisimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai Saatleri dışında 0541 512 44 41 veya 0532 562 08 09 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

 * KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI : Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır. Ödeme sürecinde Turda yeter sayının altına düşülmesi halinde Acentemiz (en geç ) 3 gün kala turu iptal edebilir.

 * TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

 * ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir. 0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan Anne kucağında seyahat edecek şekilde katılmaktadır.

 * ARAÇ YERLEŞİM PLANI : Tur araçlarımızda Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre yerleşim planı yapılmaktadır. Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür.

 * PROMOSYON + KADEMELİ FİYATLI TURLARDA ARAÇ YERLEŞİMİ : Belirli kontenjanlarla belirlenmiş, Kademeli artış gösteren Fiyat uygulanan Promosyon Turlarımızda yerleşim planında satın alınan ücrete göre yerleşim yapılır. Aracın ön bölümünden başlanılara, En yüksek fiyattan satın alan yolculardan, en düşük fiyatla satın alan yolculara doğru araç yerleşim planı hazırlanmaktadır.

 * KONAKLAMA OTELLERİ : Tur planları rezervasyon aşamasında konaklama yapılacak oteller ''Ve Benzeri'' olarak belirtilmiştir. Belirtilen Otel veya bu otele denk başkaca otellerde konaklama yapılacağı anlamına gelmektedir. Tur satışı tamamlandığında tur hareketinden 3 gün önce Kesin Konaklama yapılacak otel bilgileri misafirlerimize iletilir. Rezervasyon otellerinde Otelin kapasitesi üzerinde rezervasyon alması ''Short'' halleri mücbir sebep olarak değerlendirilir ve acenta zorunlu nedenle belirlenmiş konaklama otelinde değişiklik yapabilir. Bu nedenle Acentamız tur süresince konaklama otellerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 * HAVAYOLU / TREN / GEMİ SEYAHATİ ULAŞIMLARI : Bizce Tatil Tur planları içerisinde, Acentanın kendi sağladığı kara ulaşımları haricinde başka seyahat şirketleri tarafından sağlanan hava- deniz - demiryolu - kara ulaşımları ve bu taşıcıya ait bilet içeren seyahatler bulunabilir. Bu gibi ulaşımlarda ilgili taşıyıcının Bilet ve Taşıma kuralları geçerlidir. Taşıyıcı şirketten kaynaklanan rotar, gecikme, iptal, overbook hallerinden acentamız sorumlu tutulamaz. Misafirlerimizin bu gibi taşıyıcıların sefer başlangıçlarına gecikmesi, seferi kaçırması hallerinde uğrayacağı maddi manevi zararı acentamız kabul etmemektedir. Tur planında bu başlıkta belirtilmiş türden biletli bir seyahat bulunuyorsa, Acentamızın bu ulaşım aracına ait misafir adına düzenlenmiş bilet temin etmekten başka bir sorumuluğunun bulunmadığını turu satan alan misafirimiz peşinen kabul eder. 

 * TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz.


İptal Şartları

Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz. * Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.


İptal iade şartları Bizce Tatil kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.bizcetatil.com/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


Ücrete Dahil Hizmetler

 • İstanbul-Ankara YHT Ekonomi sınıfı gidiş bileti 
 • Ankara -Kars Turistik Doğu Ekspresi yataklı Vagon bileti
 • Erzurum-İstanbul Ekonomi Sınıfı Dönüş Uçak Bileti
 • Otellerde 3 Gece Konaklama
 • Turistik Doğu Ekspresi 1 Gece Konaklama
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Bizce Tatil Güvencesi
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe Ya da Set Menü 2 Akşam Yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Milli Park Girişleri ve Otoparklar
 • Ekstra Olarak Belirtilmeyen Minibüs Transferleri

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Turistik Doğu ekspresi seyahatindeki öğünler,
 • Tüm Öğle Yemekleri ,
 • Tüm Yemeklerde Alınacak İçecekler, 
 • Tüm Özel Harcamalar,
 • Ekstra Tur ve Organizasyonlar, 
 • Müze Girişleri,

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.