Uçaklı Butik Mardin Midyat Turu (2Gece 3Gün)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon Yapın

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

MARDİN MİDYAT TURU

2 GECE 3 GÜN - UÇAK Gidiş - UÇAK Dönüş

(1.Gün)
AnadoluJet ile İstanbul Sabiha Gökçen - Mardin Gidiş
Mardin Kültür Gezisi,

(2.Gün)
Mardin, Dara Antik Kenti, Midyat, Nusaybin Kültür Gezisi
(3.Gün)
Midyat Ezidi Süryani Kültürleri Gezisi,
AnadoluJet ile Diyarbakır - İstanbul Sabiha Gökçen Dönüş

Gidiş Dönüş Uçak Bileti & Tüm gezi transferleri & 2 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik & 2 Kahvaltı & 2 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası Tur ücretlerine Dahildir.

Tüm Kredi Kartlarına Vade farksız 4 Taksit ile Ödeme imkanı.

Tur Programı

Tur Hareket Tarihleri: 14 Eylül
1. Gün: ( İSTANBUL - MARDİN Uçuşu ), MARDİN TURU

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan AnadoluJet TK7208 sefer sayılı 06:20’de hareket edecek olan Mardin uçağı ile yolculuğumuza başlamak için en geç 05:00’te havalimanında buluşuyoruz. Yaklaşık 1 saat 40 dk. sürecek yolculuk sonrası 08:10’da Mardin’e varıyoruz. Mardin Havalimanın da bizi karşılayacak olan aracımız ile buluştuktan sonra kısa bir yolculuğun ardından açık hava müzesini andıran güzel şehrimiz Mardin’e varıyoruz. Mardin’de ilk durağımız dünyadaki Süryani halkının merkezi konumunda bulunan Deyrul Zafaran Manastırı oluyor. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryani’lerin Patriklik merkezi görevini üstlenen manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Buradan ayrıldıktan sonra ise Mardin yapılarının en büyüğü sayılan, uçsuz bucaksız Mezopotamya ovasını kucaklayan ve görkemli bekçisi konumunda olan Kasımiye Medresesini ziyaret ediyoruz. Kasımiye Medresesi sonrasında ise Mardin merkezde yer alan halen Süryanilerin metropolitlik görevini sürdüren Mor Behnam Kilisesi'ni (Kırklar kilisesi) ziyaret ediyoruz. Buradan sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip Mardin Kent Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Protestan kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Mardin çarşılarından yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından olan içerisinde Hz. Muhammed’in sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Cami’yi geziyoruz. Sonrasında ise birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT Binası'nı ve Revaklı Çarşı’yı geziyoruz. Bu ziyaretlerimiz sonrasında Eski Mardin’in dar sokakları ve Abbara’larından geçerek Mardin mimari yapısını yakından tanımış oluyoruz. Mardin gezimizin ardından alışveriş için sizlere serbest zaman veriyoruz ve sonrasında akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Uçuş zamanına denk gelmektedir. Planlanmamıştır. ( Ücrete Dahil Değildir )  
Öğle Yemeği: Mardin Restoranlarında Serbest olarak Alınacaktır.  ( Ücrete Dahil Değildir ) 
Akşam Yemeği: Otelimizde Set Menü olarak alınacaktır. ( Ücrete Dahildir ) 
Konaklama: 4*-5* vb. 
Tur Mesafesi: Mardin  ( Yaklaşık 50 km)   
Otele Varış Saati: Otelimize Girişimiz 18.00 - 18.30 saatleri arasında olacaktır.

 

2. Gün: MARDİN, DARA ANTİK KENTİ, NUSAYBİN, MİDYAT

Otelde aldığımız kahvaltı sonrasında ilginç mimari yapısıyla öne çıkan Dara Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Mağara evleri, mezarları, kiliseleri ile sur sarnıçları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen tekno kentle büyüleneceğimiz yer, bize Selçuk’taki Efes Antik Kenti’ni anımsatacaktır. Buradan ayrılıp Nusaybin bulunan geçmişte Metropolitlik merkezi konumunda olan Mor Yakup Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise Beyazsu bölgesine geçiyoruz. Ayaklarımız buz gibi kaynak suyun içerisinde iken alacağımız öğle yemeğimizle dinlenme fırsatımız olacaktır. Cennet bahçelerini andıran Beyazsu’dan ayrılıp Midyat’a doğru yöneliyoruz. Buradaki ilk durağımız Midyat’ın 20km dışında yer alan Mor Gabriel Manastırı olacak. Manastır görevlilerinin anlatımları eşliğinde Mor Gabriel geziyoruz. Mor Gabriel’den ayrıldıktan sonra Midyat merkeze geçiyoruz. Burada da birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evi’ni dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Kendimizi yaya olarak Midyat çarşılarına bırakıp ülkemizde gümüş telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan çarşısına varıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz. 


Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe olarak alınacaktır. ( Ücrete Dahildir )  
Öğle Yemeği:  Serbest olarak Alınacaktır.  ( Ücrete Dahil Değildir ) 
Akşam Yemeği:  Otelimizde Set Menü olarak alınacaktır. ( Ücrete Dahildir ) 
Konaklama:  4*-5*  Hotel  - Mardin  vb 
Tur Mesafesi: Mardin - Dara - Nusaybin - Midyat  ( Yaklaşık 250 km)   
Otele Varış Saati: Otelimize Girişimiz 19.00 - 19.30 saatleri arasında olacaktır.

 

3. Gün: MİDYAT, EZİDİ, SÜRYANİ KÖYLERİ ( MARDİN - İSTANBUL UÇUŞU)

Otelde aldığımız kahvaltı sonrasında valizlerimizi alıp otelden ayrılarak gezimizin son gününde Mardin’in farklı noktalarını ve kültürlerini keşfetmek için yola çıkıyoruz. Bu günün ilk noktası geçmişteki adı Kwak şimdiki adı ise Mağara olan Ezidi köyü olacak. Kendilerini tek Tanrı’ya inanan ve bunun bilincine varan ilk halk olarak gören Ezidileri tanımaya çalışacağız. Maalesef ki şu an Mağara köyünde ikamet eden Ezidi yok. Köyün terkedilmiş görüntüsü ve Ezidiler’in kültürlerine ilişkin rehberimizin anlatımları bize hüzün verecektir. Mağara köyü gezimizi tamamladıktan sonra yaşayan bir Süryani köyü olan Haberli köyü'ne geçiyoruz. Burada köy sokaklarında kısa bir yürüyüş yaparak kiliseyi ziyaret ediyoruz. Haberli köyünden ayrıldıktan sonra yine bir Süryani köyü olan Öğündük köyü'ne geçiyoruz. Bu köy Süryani şarabı ile ünlü olan bir köydür. Bu sebeple köydeki Süryani şarabı üreten tesisi geziyoruz ve isteyen misafirlerimiz tadım yaparak Süryani şaraplarından alabiliyorlar. Öğündük köyünden ayrılarak Midyat merkeze geri dönüyoruz. Burada biraz geç öğle yemeği olacak şekilde yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından yeniden yola çıkarak Hah köyü'ne doğru yola koyuluyoruz. Hah köyünde yer alan ve Süryani’lerin Mor Gabriel Manastırı’ndan sonra dokuz asır boyunca Metropolitlik merkezi olarak kullanılan Mor Sobo Katedrali ile iki bin yıllık anıtın üzerine kurulan Meryem Ana Kilisesi görenleri büyülüyor. Gezimizi tamamladıktan sonra Mardin’e veda ederek İstanbul’a dönüş yolculuğumuz için yaklaşık 2,5 saat sürecek bir yolculukla Diyarbakır havalimanına varıyoruz. AnadoluJet TK7215 sefer sayılı 19:15 uçağı ile İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. 21:05  de Sabiha Gökçen havalimanına varışımızın ardından yeni bir seyahatimizde buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. ( Ücrete Dahildir )   
Öğle Yemeği:  Midyat Restoranlarında Serbest olarak Alınacaktır.  ( Ücrete Dahil Değildir ) 
Akşam Yemeği: Uçuşa denk gelmektedir. Planlanmamıştır.  ( Ücrete Dahil Değildir ) 
Konaklama: Tur Programı sona ermiştir Bugün Herhangi bir konaklama bulunmaz.
Tur Mesafesi: Mardin - Midyat ve Çevre Gezisi  ( Yaklaşık 200 km)   

 Ücrete Dahil Hizmetler

 • İstanbul Sabiha Gökçen - Mardin Gidiş (Pegasus) Uçak Bileti
  Diyarbakır - İstanbul Sabiha Gökçen Dönüş  (Pegasus) Uçak Bileti
 • Bölgede özel tur araçları ile ulaşım
 • 2 Gece 4*-5* Otel Konaklaması - Mardin
 • 2 Sabah kahvaltısı ( Otelde Açık Büfe )
 • 2 Akşam yemeği ( Otelde Açık Büfe )
 • Programda belirtilen geziler
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri
 • Seyahat Güvence Poliçesi

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze Kart Ücreti.
  ( 65 yaş üzeri ve 18 yaş altı misafirlerimiz için ücretsizdir.)
 • Özel Müze Giriş Ücretleri.
 • Tüm Öğlen yemekleri.
 • Kişisel Alışveriş ve harcamalar.

Fiyatlar

Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
14.09.20245* Şehir OtelleriSorunuz14.900,00 TL16.500,00 TL14.900,00 TL0 - 2 Yaş 8.500,00 TL
3 - 6 Yaş 9.990,00 TL
7 - 12 Yaş 11.900,00 TL
0 - 2 Yaş 8.500,00 TL
3 - 6 Yaş 9.990,00 TL
7 - 12 Yaş 11.900,00 TL
Taksitler »

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımıza BizceTatil.com internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 00 numaralı hattından arayarak REZERVASYON Yapabilirsiniz. Tur ödemesi, sadece Kesin Harekete geçmiş turlar için talep edilmektedir. Bu nedenle Rezervasyon ve ödeme işlemini birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, Ofisimizden Turun kesin hareketli olup olmadığını sorgulamanızı rica ederiz.

 * İLETİŞİM : Ofisimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai Saatleri dışında 0541 512 44 41 veya 0532 562 08 09 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

 * KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI : Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır. Ödeme sürecinde Turda yeter sayının altına düşülmesi halinde Acentemiz (en geç ) 3 gün kala turu iptal edebilir.

 * TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

 * ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir. 0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan Anne kucağında seyahat edecek şekilde katılmaktadır.

 * ARAÇ YERLEŞİM PLANI : Tur araçlarımızda Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre yerleşim planı yapılmaktadır. Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür.

 * PROMOSYON + KADEMELİ FİYATLI TURLARDA ARAÇ YERLEŞİMİ : Belirli kontenjanlarla belirlenmiş, Kademeli artış gösteren Fiyat uygulanan Promosyon Turlarımızda yerleşim planında satın alınan ücrete göre yerleşim yapılır. Aracın ön bölümünden başlanılara, En yüksek fiyattan satın alan yolculardan, en düşük fiyatla satın alan yolculara doğru araç yerleşim planı hazırlanmaktadır.

 * KONAKLAMA OTELLERİ : Tur planları rezervasyon aşamasında konaklama yapılacak oteller ''Ve Benzeri'' olarak belirtilmiştir. Belirtilen Otel veya bu otele denk başkaca otellerde konaklama yapılacağı anlamına gelmektedir. Tur satışı tamamlandığında tur hareketinden 3 gün önce Kesin Konaklama yapılacak otel bilgileri misafirlerimize iletilir. Rezervasyon otellerinde Otelin kapasitesi üzerinde rezervasyon alması ''Short'' halleri mücbir sebep olarak değerlendirilir ve acenta zorunlu nedenle belirlenmiş konaklama otelinde değişiklik yapabilir. Bu nedenle Acentamız tur süresince konaklama otellerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 * HAVAYOLU / TREN / GEMİ SEYAHATİ ULAŞIMLARI : Bizce Tatil Tur planları içerisinde, Acentanın kendi sağladığı kara ulaşımları haricinde başka seyahat şirketleri tarafından sağlanan hava- deniz - demiryolu - kara ulaşımları ve bu taşıcıya ait bilet içeren seyahatler bulunabilir. Bu gibi ulaşımlarda ilgili taşıyıcının Bilet ve Taşıma kuralları geçerlidir. Taşıyıcı şirketten kaynaklanan rotar, gecikme, iptal, overbook hallerinden acentamız sorumlu tutulamaz. Misafirlerimizin bu gibi taşıyıcıların sefer başlangıçlarına gecikmesi, seferi kaçırması hallerinde uğrayacağı maddi manevi zararı acentamız kabul etmemektedir. Tur planında bu başlıkta belirtilmiş türden biletli bir seyahat bulunuyorsa, Acentamızın bu ulaşım aracına ait misafir adına düzenlenmiş bilet temin etmekten başka bir sorumuluğunun bulunmadığını turu satan alan misafirimiz peşinen kabul eder. 

 * TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz.


İptal Şartları

Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz. * Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.


İptal iade şartları Bizce Tatil kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.bizcetatil.com/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)