Uçaklı Butik Hatay Gaziantep Kültür ve Lezzet Turu (1 Gece Otel )

Haftasonu Özel Uçaklı Gurme Turu

1 Gece 2 Gün

4* Şehir Otellerinde konaklama

 

Kültür ile Yöresel Yemekleriyle başbaşa keyif dolu bir gezi sizi bekliyor !


(Tur tarihinizi seçerek Online Rezervasyon yapabilirsiniz.)

Tur Programı

Tur Hareket Tarihleri:
1. Gün: İstanbul Hatay

İstanbul S. Gökçen Havalimanı İç Hatlar Giden Yolcu Salonu PGS bankosunda saat 04.00’da buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları'nın 05.45 uçağı ile Hatay'a hareket ediyoruz. Varış: 07.20. Havaalanında bizi bekleyen aracımıza yerleştikten sonra, Türkiye’nin en önemli gastronomi merkezlerinden biri olan Hatay’ın yöresel tatlarına en güzel örnekleri tadabileceğimiz mekanlardan birinde kahvaltımızı alıyoruz. Daha sonra rehberimiz eşliğinde Habib-i Neccar Camii’ni ziyaret ile turumuza başlıyoruz. Antakya'nın M.S. 636 yılında Hz. Ömer'in komutanlarından Ebu Ubeyde Bin Cerrah tarafından fethedilmesi ile birlikte inşa edilen ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde inşa edilen en eski cami olarak bilinen Habib-i Neccar Camii ziyareti sonrası, Habib’i Neccar Dağı’nın eteklerinde bulunan, doğal bir mağara olup M.S. 30’lu yıllarda eklemelerle kiliseye dönüştürülmüş olan ve Hristiyanlığın ilk kilisesi olarak bilinen St. Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz. Daha sonra, sergilenen mozaiklerin büyüklüğü, sayısı ve kalitesi açısından dünyanın en zengin ikinci mozaik koleksiyonuna sahip olduğu gibi sikke koleksiyonu bakımından dünyanın üçüncü büyük müzesi olan Hatay Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Hatay’ın meşhur künefecilerinden birinde mola verip bu lezzeti yerinde tattıktan sonra Eski Antakya evlerini ve Katolik Kilisesi’ni de görüyor ve sonrasında Hatay’ın neredeyse tüm yöresel ürünlerini bir arada bulabileceğimiz meşhur Uzun Çarşı’sına doğru yürüyoruz. Bu muhteşem renk ve koku cümbüşü içerisinde vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz tuzlu yoğurt, sürk peyniri, yassı peynir, zahter, hal hal zeytini, zeytinyağı, çıtır kabak gibi yöresel ürünlerden alışveriş yapabilirler. Serbest zaman sonrasında, bu kadim şehre veda ederek bir diğer tarih ve gastronomi şehrimiz olan Gaziantep’e doğru yola koyuluyoruz. Kırıkhan yolu üzerinde Beyazid-i Bestami Hz. Türbesi’ni ziyaret ediyor ve  Gaziantep merkezde bulunan otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde.

 

2. Gün: Gaziantep - İstanbul

Sabah kahvaltısını otelimizde açık büfe ile yaptıktan sonra rehberimiz eşliğinde Gaziantep’i keşfe çıkıyoruz. İlk durağımız Zeugma Müzesi. Çoğu Gaziantep’in Nizip ilçesinin Belkıs Köyü’nde bulunan Zeugma (Belkıs) Antik Kenti’nden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği, başta meşhur Çingene Kız mozayiği olmak üzere eşsiz ve çok büyük bir koleksiyona sahip olan, dünyanın en önemli müzeleri arasında sayılan bu müzeyi gezdikten sonra Gaziantep Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Gaziantep’in en meşhur baklavacılarından birine misafirlerimiz için özel hazırlattığımız tadımlık baklava ikramımızdan sonra Bakırcılar Çarşısı, Almacı Pazarı ve Zincirli Han’da vereceğimiz serbest zamanda, tarih kokan bu mekanlarda yöresel el sanatları ve yiyeceklerden oluşan ürünlerden alışveriş yapabilir ve tarihi Tahmis Kahvesi’nde özel ikram kuruyemişler eşliğinde menengiç veya dibek kahvesini yudumlayabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında Türkiye’nin ve dünyanın en önemli mutfaklarından biri olan Gaziantep mutfağının eşsiz lezzetlerini tatmak üzere şehrin en güzel mekanlarından birine gidiyoruz. Akşam yemeği sonrasında saat 21.55’te kalkacak olan uçağımıza yetişmek üzere Gaziantep Havaalanı’na doğru hareket ediyoruz. Saat 23.35’te Sabiha Gökçen Havaalanı’na iniyor ve güzel anılarla vedalaşıyoruz.

 Fiyatlar


Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

15 - 25 - 45 Kişilik Gruplarınız için Özel Turlar Düzenliyoruz.
Dernekler, Vakıflar, Okullar, Arkadaş grupları, Şirket ve Kurumsal Gruplar için özel Tur planı hazırlamaktayız.
Kişi Sayısı, Tur Tarihi ve Tur içeriğini siz belirleyin. Tamamen size özel bir tur gerçekleştirelim. 

Aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir.
Formda Kişi sayınızı belirtmeyi ve Taleplerinizi ( Kahvaltı öğlen yemeği vb.) bize iletmeyi unutmayınız.
Talebiniz bize ulaştıktan sonra, size özel fiyatllandırmamızı en kısa sürede size ileteceğiz.

Grup Talebiniz hakkında sorularınızı 0532 562 08 09 veya 0212 587 22 00 nolu hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımıza BizceTatil.com internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 00 numaralı hattından arayarak REZERVASYON Yapabilirsiniz. Tur ödemesi, sadece Kesin Harekete geçmiş turlar için talep edilmektedir. Bu nedenle Rezervasyon ve ödeme işlemini birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, Ofisimizden Turun kesin hareketli olup olmadığını sorgulamanızı rica ederiz.

 * İLETİŞİM : Ofisimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai Saatleri dışında 0541 512 44 41 veya 0532 562 08 09 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

 * KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI : Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır. Ödeme sürecinde Turda yeter sayının altına düşülmesi halinde Acentemiz (en geç ) 3 gün kala turu iptal edebilir.

 * TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

 * ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir. 0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan Anne kucağında seyahat edecek şekilde katılmaktadır.

 * ARAÇ YERLEŞİM PLANI : Tur araçlarımızda Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre yerleşim planı yapılmaktadır. Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür.

 * PROMOSYON + KADEMELİ FİYATLI TURLARDA ARAÇ YERLEŞİMİ : Belirli kontenjanlarla belirlenmiş, Kademeli artış gösteren Fiyat uygulanan Promosyon Turlarımızda yerleşim planında satın alınan ücrete göre yerleşim yapılır. Aracın ön bölümünden başlanılara, En yüksek fiyattan satın alan yolculardan, en düşük fiyatla satın alan yolculara doğru araç yerleşim planı hazırlanmaktadır.

 * KONAKLAMA OTELLERİ : Tur planları rezervasyon aşamasında konaklama yapılacak oteller ''Ve Benzeri'' olarak belirtilmiştir. Belirtilen Otel veya bu otele denk başkaca otellerde konaklama yapılacağı anlamına gelmektedir. Tur satışı tamamlandığında tur hareketinden 3 gün önce Kesin Konaklama yapılacak otel bilgileri misafirlerimize iletilir. Rezervasyon otellerinde Otelin kapasitesi üzerinde rezervasyon alması ''Short'' halleri mücbir sebep olarak değerlendirilir ve acenta zorunlu nedenle belirlenmiş konaklama otelinde değişiklik yapabilir. Bu nedenle Acentamız tur süresince konaklama otellerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 * HAVAYOLU / TREN / GEMİ SEYAHATİ ULAŞIMLARI : Bizce Tatil Tur planları içerisinde, Acentanın kendi sağladığı kara ulaşımları haricinde başka seyahat şirketleri tarafından sağlanan hava- deniz - demiryolu - kara ulaşımları ve bu taşıcıya ait bilet içeren seyahatler bulunabilir. Bu gibi ulaşımlarda ilgili taşıyıcının Bilet ve Taşıma kuralları geçerlidir. Taşıyıcı şirketten kaynaklanan rotar, gecikme, iptal, overbook hallerinden acentamız sorumlu tutulamaz. Misafirlerimizin bu gibi taşıyıcıların sefer başlangıçlarına gecikmesi, seferi kaçırması hallerinde uğrayacağı maddi manevi zararı acentamız kabul etmemektedir. Tur planında bu başlıkta belirtilmiş türden biletli bir seyahat bulunuyorsa, Acentamızın bu ulaşım aracına ait misafir adına düzenlenmiş bilet temin etmekten başka bir sorumuluğunun bulunmadığını turu satan alan misafirimiz peşinen kabul eder. 

 * TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz.


İptal Şartları

Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz. * Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.


İptal iade şartları Bizce Tatil kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.bizcetatil.com/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


Ücrete Dahil Hizmetler

  • İstanbul - Hatay (Sabiha Gökçen ) – Pegasus Havayolları Gidiş Dönüş uçak bileti
  • Tüm çevre gezileri ve ulaşımları
  • Rehberlik
  • 1 Gece (5*-4*-3* Bölge otellerinde konaklama)
  • 1 Sabah Kahvaltısı
  • 1 Akşam Yemeği
  • Zorunlu Seyahat Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

  • Tura dahil olmayan ekstra harcamalar ve alışverişler
  • Müze Giriş Ücretleri ,Özel Müze Ücretleri
  • (65 yaş altı Misafirlerimizin tur'a gelmeden önce Müze kartı çıkartmış olmaları gerekmektedir.)

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam