Uçaklı Gap Turu 4Gece 5Gün

  • Çıkış Yeri:
  • Tur Süresi: 5.Gün
  • Çıkış Tarihi: 26/10/2019
  • Dönüş Tarihi: 30/10/2019
  • Tur Fiyatı: 1,999.₺

EN GÜZEL DÖNEMDE, EN KEYİFLİ GAP TURU SİZİ BEKLİYOR.

EN GÜZEL DÖNEMDE, EN KEYİFLİ GAP TURU SİZİ BEKLİYOR.
HEMEN REZERVASYON YAPABİLİRSİNİZ.

UÇAKLI GAP Turu 4Gece 5Gün TUR PROGRAMI
HAVALİMANI ÜCRETLİ SERVİS HAREKET DURAKLARI:
03:30 BEYLİKDÜZÜ (Beylicium Alışveriş Merkezi çaprazındaki Otobüs durağı)
03:45 BAKIRKÖY (İncirli Doğtaş önündeki otobüs durağı)
04:00 MECİDİYEKÖY (Likör fabrikası İngbank önü otobüs durağı)
04:15 KADIKÖY (Kadıköy Evlendirme Dairesi Karafırın karşısı)
04:30 YENİSAHRA (Optimum AVM çapraz karşısı Yenisahra İett otobüs durağı)

1. Gün : (26.10.2019 – Cumartesi ) ADANA- GAZİANTEP-ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-KALA-İ FÜSUS-ÇARŞI
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmak üzere belirtilen duraklarımızda siz değerli misafirlerimiz ile buluştuktan sonra Pegasus Havayolları’nın 06:15 PC 2080 Sefer sayılı Sabiha Gökçen Adana uçuşu ile Adana`ya ulaşıyoruz. Adana`da Sabancı Merkez cami, ( Ramazanoğlu Külliyesi) Adana Ulu cami, Taş Köprü, Eski Saat kulesi, Tuz Han`ı rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaştıktan sonra Seyhan nehrini fotoğraflıyor ve Adana`dan ayrılıyor ve Gazi şehrimiz Antep`e ulaşıyoruz. Geçmişten günümüze Anadolu`nun en önemli yerleşim yerlerinden biri olan Antep`te ilk olarak dünyanın en zengin mozaik kolleksiyonuna sahip Zeugma mozaik müzesini ziyaret ediyoruz. Müze`de Zeugma antik kenti, fresk süslemeler ve konularını ağırlıklı olarak yunan mitolojisinden alan panoları rehberimizin sürükleyici anlatımları eşliğinde dolaşıyoruz. Müzedeki gezimizi tamamladıktan sonra Antep mutfağının muhteşem lezzetleri ile öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Gaziantep Kalesi ve kale içinde bulunan Kurtuluş savaşı müzesini ziyaret ediyoruz. Kültür yolu üzerinde yapacağımız yürüyüş esnasında çoğu Osmanlı döneminde bina edilmiş olan Han yapıları ve kastelleri görerek tarihi Antep çarşısına ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda tarihi çarşı içerisinde keyifli dakikalar geçirebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz Tahmis kahvesinde menengiç kahvelerini yudumlayabilir dileyenler Antep mevlevihanesini gezebilirler. Serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Adana’da serbest alınacak olup. Ücrete Dahil Değildir.
Öğle Yemeği: Gaziantep’te Yöresel Menü Alınacaktır. Ücrete Dahil Değildir.
Akşam Yemeği: Otelde Set Menü Olarak Alınacak Olup Ücrete Dahildir.
Konaklama: Gaziantep Merkez (4* Otel) BüyükVeliç Otelimizde.

2. Gün : (27.10.2019 – Pazar ) HALFETİ, ADIYAMAN, NEMRUT DAĞI, KAHTA
Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından yola koyuluyor ve ilk Halfeti`ye geçiyor ve tekne turumuza başlıyoruz. Tekne turumuz esnasında Rum Kaleyi ve önemli bir kısmı sular altında kalmış olan savaşan köyünü görüyoruz. Bu keyifli tekne turunun ardından otobüsümüze dönüyor ve Adıyaman’a ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize binerek muhteşem Nemrut Dağı macerasına başlıyoruz. 2000 yıl öncesinin çılgın ve idealist kralı Antiokhos’un Torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezarına ulaşmadan önce göreceğimiz başka antik eserler de var. Sırasıyla; Kommagene kraliyet ailesinin kadınlarının anıt mezarı olan Karakuş Tümülüsü, Roma askeri mimarisinin dünyadaki en iyi köprü örneklerinden olan Cendere Köprüsü ve Komagene krallarının yazlık başkenti olan Arsemia kalıntılarını görerek 2150 m yükseklikteki Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz.(Hava ve yol durumu müsait olduğu takdirde) Burada Doğu ve Batı Terasları, Zeus-Oramastes, Apollon-Mithras, Herakles-Artaganes, tanrıça Kommagene, kral Antiochos ve koruyucu Aslan-Kartal heykellerini görerek bir yandan da muhteşem günbatımını izleyerek günümüzü sonlandırıyoruz ve minibüslerimizle otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup. Ücrete Dahildir.
Öğle Yemeği: Adıyaman’da Yöresel Menü Alınacaktır. Ücrete Dahil Değildir.
Akşam Yemeği: Otelde Set Menü Olarak Alınacak Olup Ücrete Dahildir.
Konaklama: Kahta ( 3* Euphrat Otel ) Otelimizde.

3. Gün: (28.10.2019 – Pazartesi ) ŞANLIURFA, GÖBEKLİ TEPE, HARRAN, ARKEOLOJİ MÜZESİ, BALIKLIGÖL, MARDİN SIRA GECESİ
Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Şanlıurfa için yola koyuluyoruz. Dünyanın en eski mimarlık ürünü olan ve Neolitik devrime öncülük eden Göbeklitepe‘yi rehberimizin anlatımları ile yakından tanıma şansı buluyoruz. Göbeklitepe’den ayrıldıktan sonra durak noktamız Harran. Mezopotamya’dan Küçük Asya’ya geçişte bir kavşak konumunda bulunan ve Moğol istilasına kadar bilim ve felsefenin dünyadaki en önemli merkezlerinden biri olan Harran gezimizde kendinizi adeta bir zaman tünelinde hissedeceksiniz. Bu eşsiz yerleşim alanında Harran surları, Harran Höyüğü, Büyük saray, Harran Ulu Cami ve karınca evleri rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşırken 8. ve 12. yy arasında bilim dünyasının en önemli merkezlerinden biri olan Harran`ı tanıma şansı buluyoruz. Karınca evdeki ziyaretimizde acentemizin ikramı olan Mırra`yı tattıktan sonra Şanlıurfa`nın kalbi Balıklı göle geçiyoruz. Hz.İbrahim peygamberin doğduğuna inanılan, mağara, ateşe atıldığı yer, Halil-ür Rahman ve Ayn-ı Zeliha gölleriRızvaniye ve Halil-ür Rahman camileri göreceğimiz yerler arasında. Ülkemizde kapalı çarşılar bakımından en zengin 3. kent olan Şanlıurfa`nın tarihi çarşısında vereceğimiz serbest zaman sonrasında. Mardin’de bulunan otelimize geçiyor ve akşam yemeğinden sonra sizler için EXTRA düzenlediğimiz yemekli yöre kültürünün en renkli unsurlarından biri olan (alkolsüz) sıra gecesine katılıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup. Ücrete Dahildir.
Öğle Yemeği: Harran’da Yöresel Menü Alınacaktır. Ücrete Dahil Değildir.
Akşam Yemeği: Otelde Set Menü Olarak Alınacak Olup Ücrete Dahildir.
EXTRA Sıra Gecesi: Çiğ Köfte, Mırra, Sınırsız Ayran, Sınırsız Çay, Sınırsız Su, Sınırsız Eğlence 75TL
Konaklama: Mardin ( 4* Yay Grand ) Otelimizde.

4. Gün: (29.10.2019 – Salı) MARDİN, DEYRUL ZAFARAN MANASTIRI
Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Mardin gezimize başlıyoruz. Mardin Arkeoloji müzesi, Deyrulzafaran Manastırı, Kırklar kilisesi, Mardin Ulucami, Kasımiye medresesi, Abbaralar, Ptt binası ve çarşılar göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında Midyat`a geçiyoruz. Süryanilerin anayurdu olarak bilinen Turabdin Bölgesinin kalbi konumundaki Mor Gabriel Manastırı’na gidiyoruz. Manastır meşe ağaçları ile örtülü tepe noktalarının birinde 1600 yıllık tarihi ile gelen misafirleri büyüleyerek karşılıyor. Süryani Kilisesi tarafından “İkinci Kudüs” olarak ilan edilen Mor Gabriel (Deyrulumur) Manastırı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Midyat’ın yaşam biçimi ve kültürel zenginliğini taş binaların oluşturduğu dar ve eski sokaklarında gezintiye çıkıyoruz. Bir çok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konukevi‘ni geziyoruz. Gezi sonrası Yapılan araştırmalara göre ilk defa 12 bin yıl önce yerleşimin başladığı, bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, sular altında kalacak olan Hasankeyf’e gidiyoruz. Burada rehberimiz eşliğinde gezimizi yaptıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Ardından Batman’a otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup. Ücrete Dahildir.
Öğle Yemeği: Mardin’de Yöresel Menü Alınacaktır. Ücrete Dahil Değildir.
Akşam Yemeği: Otelde Set Menü Olarak Alınacak Olup Ücrete Dahildir.
Konaklama: RealKonak ( 4* Otel ) Otelimizde.

5. Gün: (30.10.2019 – Çarşamba) BATMAN, DİYARBAKIR
Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında  Batman gezimize başlıyoruz. İlk olarak Batman Müzesini geziyoruz. Panoramik şehir turu yaparak  Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Diyarbakır gezimize Anadolu’nun ilk, İslam Âlemi’nin 5. Harem-i Şerif’i olan Ulucami gezimizle başlıyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini görebileceğiniz bu güzel eseri gezdikten sonra “ yaş otuz beş, yolun yarısı eder ” şiiriyle tanıdığımız Diyarbakırlı Şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evini ziyaret ediyoruz. Her mevsim için ayrı kullanım alanları yaratılan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerini görerek buradaki gezimizi sonlandırıyoruz. Ardından panoramik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci Surları olan kent surlarında Mardin Kapıyı, Keçi Burcunu ve 10 Gözlü Köprü ile beraber Dicle Havzasını fotoğrafladıktan sonra Diyarbakır havalimanına geçerek programımızı tamamlıyoruz. Pegasus Havayolları’nın 19:50 PC 2385 uçuşu ile İstanbul`a dönüyoruz. Havalimanından servis araçlarımız ile siz değerli misafirlerimiz aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup. Ücrete Dahildir.
Öğle Yemeği: Diyarbakır’da Yöresel Menü Alınacaktır. Ücrete Dahil Değildir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
İstanbul (Sabiha Gökçen ) – Adana Pegasus Havayolları Gidiş uçak bileti
Diyarbakır – İstanbul (Sabiha Gökçen ) Pegasus Havayolları Dönüş uçak bileti
Tüm çevre gezileri ve ulaşımları
Rehberlik
4 Gece (5*-4*-3* Bölge otellerinde konaklama)
4 Sabah Kahvaltısı
4 Akşam Yemeği
Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Tura dahil olmayan ekstra harcamalar
Bahşiş ve alışverişler
Müze Giriş Ücretleri Paketi : ( Her katılımcı için Zorunlu ödemedir tur esnasında 1 defa  alınır )
Özel Müze Ücretleri  + Nemrut Dağı girişini içermektedir.
( 65 yaş üstü: 50 TL / Müze kart sahipleri: 50 TL / 6-12 Yaş 50 TL / 0-5 Yaş ücretsiz)
(65 yaş altı Misafirlerimizin tur’a gelmeden önce Müze kartı çıkartmış olmaları gerekmektedir.)

Sabiha Gökçen Gidiş Dönüş Servisi (İsteğe bağlı extra )
( Beylikdüzü, Avcılar 120 TL / Bakırköy, Mecidiyeköy 100 TL / Kadıköy, Yenisahra 50 TL )

Öğlen Yemekleri  (İsteğe bağlı extra )
Halfeti Tekne Turu (isteğe bağlı extra)
Urfa Sıra Gecesi  (isteğe bağlı extra)

ERKEN REZERVASYON İNDİRİMLİ TUR ÜCRETLERİ:
Tek kişi : 2399.00 TL
İki kişilik odada kişibaşı: 1999.00 TL
Üç kişilik odada kişibaşı: 1999.00 TL
0-2 Yaş : 800 TL
3-12 Yaş : 1599.00 TL

Genel Şartlar

*Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez*. Lütfen ısrar etmeyiniz.
Araçlarımızda 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlerimize tahsis edilmektedir, misafirlerimize verilmemektedir.

Ulaşım araçlarında 3 yasını doldurmuş çocuklar için koltuk zorunluluğu bulunduğundan, ücrete tabidir.

0-2 Yaş bebekler koltuk almaz. Ücret alınmaz.

Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden BİZCETATİL sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda BİZCETATİL’in sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, otobüs, uçak, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Turlarımızın hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı BİZCETATİL’de saklıdır. Fiyatlarımıza Kdv dâhildir.

“T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Yerel Belediyelere bağlı olarak hizmet veren tesis, müze ve ören yeri gibi işletmelerin tadilat, bakım, restorasyon ve bilumum çalışmalar sebebiyle kapalı olması sebebiyle ziyaret edilememesi durumunda BİZCETATİL’in herhangi bir sorumluluğu yoktur.”

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre sınıflandırılır.

TUR İADE ŞARTLARI

Tüketici, hizmetin başlamasına Günübirlik Turlarda (7 gün) Otobüslü Konaklamalı Turlarda (15 gün)   Uçaklı Konaklamalı Turlarda (30 gün) kalaya kadar iptal talep ettiğinde, ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.