Salda Gölü ve Pamukkale Turu

  • Çıkış Yeri:
  • Tur Süresi: 2.Gün
  • Çıkış Tarihi: 12/04/2019
  • Dönüş Tarihi: 14/04/2019
  • Tur Fiyatı: 299.₺

Pamukkale Salda turları ile hem dünyaca ünlü Pamukkale travertenlerini hem de Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölü’nü görme fırsatı yakalayacaksınız. Haftasonu turumuza sizleri de bekliyoruz.

 

Tur Programı

1. Gün: İstanbul – Isparta Otobüs Yolculuğu
Gece saatlerinde belirlenmiş duraklarımızda buluşmamızın ardından Adapazarı – Bilecik – Kütahya – Afyonkarahisar üzerinden Isparta’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 10 saat sürecek seyahatimizin ardından Isparta‘ya ulaşıyoruz.

Sabah saatlerinde bölgeye ulaşmamıza takiben ilk durağımız olan Isparta’dan gezimize başlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Isparta’nın meşhur gülünden elde edilen ürünlerden hediyelik eşyalardan satın alabilirler. Buradan hareketle Burdur Gölü kenarında manzara için serbest zaman veriyoruz. Güzel manzaralar eşliğinde Maldivlerde olduğunuzu zannedeceğiniz Salda Gölü’ne varıyoruz. Bembeyaz kumsalları, tertemiz suyu ve derinliği ile sizleri büyüleyecek Salda Gölü; magnezyum yüklü beyaz kayalar ve göl toprak yapısındaki mineraller sayesinde çeşitli hastalıklara da iyi geldiği bilinmektedir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların Mars’ta örneklerinin bulunduğunu kanıtlayan araştırmalarda mevcuttur. Gölde vakit geçirip mevsim durumuna göre yüzme molası ve bol bol resim çektirdikten sonra, Akşam yemeği ve konaklama Denizli’de. Dileyen misafirlerimiz Pamukkale ve Ören yerleri üzerinde yapılacak unutulmaz balon turuna katılabilirler veya paraşüte binme imkânından yararlanabilirler.

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında Pamukkale’ye doğru hareket ediyoruz. Hierapolis Antik kenti ile gezimize başlıyoruz. Her noktasında ayrı izler ve özellikler bulunan Antik kentte Rehberimizin anlatımlarını dikkatle dinleyip  verilecek  fotoğraf molaları eşliğinde Hamam binası Nekropol alanı, ana cadde üzerinde bulunan  Domitian Kapısı ve Latrin binası, Apollon Tapınağı ve cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Plutonium(cin deliği), Hierapolis Tiyatrosu gezileri ardından antik çağda kutsal olarak bilinen ve birçok hastalığa iyi geldiğine inanılan Sütunlu havuzda kısa bir mola veriyoruz. Ardından bembeyaz dokusuyla kendisine hayran bırakan Travertenlere ulaşıyoruz. Rehberimizin bilgilendirmesi  ve traverten havuzlarına girmek için verilecek serbest zamanın ardından Öğlen yemeği için travertenlerden ayrılarak İstanbul’a hareket ediyoruz. Burdur – Afyon – Kütahya – Adapazarı üzerinden akşam saatlerinde İstanbul’a varış ve bir başka organizasyonumuzda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Lüx otobüsler ile Gidiş Dönüş Ulaşım,
Araç içi İkramlar,
1 Gece Otel Konaklaması,
1 Sabah Kahvaltısı ( Lunch Box kahvaltı paketi )
1 Sabah Kahvaltısı ( Otelde Açık büfe )
1 Akşam yemeği ( Restoranda Açık büfe )
Profesyonel Rehberlik
Paket Tur Seyahat Güvence Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Öğlen yemekleri
Kişisel harcamalar ve Otelde alınan ekstralar
Milli Park, Müze giriş ücretleri, Müze Kart ücreti
(Müze Kart Olanlar ve 65 Yaş üstü 40 TL
Müze Kartı Olmayanlar 90 TL)
TUR KATILIM ÜCRETLERİ:
Tek kişi : 399.00 TL
İki kişilik odada kişibaşı: 299.00 TL
Aynı odada ilave kişi : 299.00 TL
0 – 2 Yaş : Ücretsiz
3 – 12 Yaş : 279.00 TL