Lavanta Turu

  • Çıkış Yeri:
  • Tur Süresi: 2.Gün
  • Çıkış Tarihi: 19/07/2019
  • Dönüş Tarihi: 21/07/2019
  • Tur Fiyatı: 390.₺

Isparta’ya muhteşem lavanta bahçelerinin güzelliklerini görmeye ve Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölüne keşfe gidiyoruz

HAREKET DURAKLARI:
21:00 BEYLİKDÜZÜ (Beylicium Alışveriş Merkezi çaprazı Happy Center önündeki Otobüs durağı)
21:30 BAKIRKÖY (İncirli Dilek Pastanesi önündeki otobüs durağı)
21:45 MECİDİYEKÖY (Likör fabrikası sırasın İngbankası önü otobüs durağı)
22:10 KADIKÖY (Kadıköy Evlendirme Dairesi Karafırın karşısı)
22:25 YENİSAHRA (Optimum AVM çapraz karşısı Yenisahra İett otobüs durağı)

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL – ISPARTA Gidiş Seyahati ( Gece Yolculuğu )
Burdur Lavanta Tarlaları Kahvaltı – Lavanta Hasadı – Burdur Gölü – Burdur Müzesi – Salda Gölü
Gece verdiğimiz molalar ve ikramlar eşliğinde Kütahya – Afyonkarahisar – Sandıklı üzerinden Isparta Keçiborlu yakınlarındaki Kuyucak Köyüne ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı Lavanta Bahçelerinin arasında yöresel ürünler eşliğinde alıyoruz. Burada kahvaltımızın ardından Lavanta Tarlalarında hasat için gezimizi yapıyor, lavantadan üretilen organik ürünleri alma fırsatı yakalıyoruz. Çekeceğimiz fotoğraflar ve tarlaların hoş kokusunu içimize çektikten sonra belki de ülkemizin en güzel koleksiyonlarına sahip müzelerinden biri olan Burdur Arkeoloji Müzesi ziyaretimizi yapıyoruz. Bu arada Burdur’un meşhur Haşhaşlı ve Cevizli ezmelerinden de almayı unutmuyoruz. Burdur Gölü’nü panoramik gören bir noktadan alacağımız fotoğrafların ardından gezimiz devam ediyor. Öğle yemeğinde meşhur Burdur Şişi yeme imkânı buluyoruz. Öğle yemeğinin ardından Türkiye’nin Maldivleri unvanını alan Salda Gölü’ne gidiyoruz. Türkiye’nin en derin gölü olan ve birbirinden eşsiz manzaralar sunan göl etrafında geziyor ve fotoğraf molaları veriyoruz. Salda Gölü gezimizin ardından Denizli’de bulunan otelimize yerleşmek üzere yola koyuluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün: 

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında Pamukkale’ye doğru hareket ediyoruz. Hierapolis Antik kenti ile gezimize başlıyoruz. Her noktasında ayrı izler ve özellikler bulunan Antik kentte Rehberimizin anlatımlarını dikkatle dinleyip  verilecek  fotoğraf molaları eşliğinde Hamam binası Nekropol alanı, ana cadde üzerinde bulunan  Domitian Kapısı ve Latrin binası, Apollon Tapınağı ve cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Plutonium(cin deliği), Hierapolis Tiyatrosu gezileri ardından antik çağda kutsal olarak bilinen ve birçok hastalığa iyi geldiğine inanılan Sütunlu havuzda kısa bir mola veriyoruz. Ardından bembeyaz dokusuyla kendisine hayran bırakan Travertenlere ulaşıyoruz. Rehberimizin bilgilendirmesi  ve traverten havuzlarına girmek için verilecek serbest zamanın ardından Öğlen yemeği için travertenlerden ayrılarak İstanbul’a hareket ediyoruz. Burdur – Afyon – Kütahya – Adapazarı üzerinden akşam saatlerinde İstanbul’a varış ve bir başka organizasyonumuzda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Lüks Araçlar ile Gidiş-dönüş ulaşım
Araç içi ikramlar,
1 Gece Hotel konaklaması,
Otelimizde alınan 1 Sabah Kahvaltısı,
Otelimizde alınan 1 Akşam Yemeği,
Profesyonel Rehberlik,
Zorunlu Seyahat Sigortası,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Molalarda alınan yiyecek ve içecekler
Bahşiş ve diğer harcamalar
Öğlen yemekleri
Isparta Lavanta Bahçelerinde Yöresel Köy Kahvaltısı, Traktör ile Köy gezisi ve Müze Giriş ücretleri (70 TL)

TUR KATILIM ÜCRETLERİ:
Tek kişi : 490.00 TL
İki kişilik odada kişibaşı: 390.00 TL
Aynı odada ilave kişi : 390.00 TL
0 – 2 Yaş : Ücretsiz
3 -12 Yaş : 290.00 TL