Kuruluştan Kurtuluşa Butik İzmit Turu

  • Çıkış Yeri:
  • Tur Süresi: 1.Gün
  • Çıkış Tarihi: 05/10/2019
  • Dönüş Tarihi: 05/10/2019
  • Tur Fiyatı: 125.₺

İstanbul’a çok yakın olan gezi parkurumuzda İzmit’in gizli kalmış kültürel güzelliklerini , Kuruluş döneminden Kurtuluşa değin süren serüvenini birlikte inceliyoruz.

HAREKET DURAKLARI:
07:00 BEYLİKDÜZÜ (Beylicium Alışveriş Merkezi önündeki Otobüs durağı)
07:30 BAKIRKÖY (İncirli Dilek Pastanesi önündeki otobüs durağı)
07:45 MECİDİYEKÖY (Likör fabrikası sırasında ingbank önü otobüs durağı)
08:00 KADIKÖY (Kadıköy Evlendirme Dairesi Karafırın karşısı)
08:15 YENİSAHRA (Optimum AVM çapraz karşısı Yenisahra İett otobüs durağı)
08:30 PENDİK KÖPRÜSÜ

TUR PROGRAMI:
İstanbul’dan sabah erken saatlerde buluşma noktalarımızdan sizleri alarak İzmit bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Osmanlı Devleti’nin ilk kurulduğu yıllarda Orhan Gazi’nin şehzadesi Süleyman Şah tarafından ‘babası adına’ inşa ettirilmiş olan günümüze kadar gelebilmiş olan ilk cami olma ünvanına da sahip olan Orhan Camii kiymetli eserini görerek gezimize başlıyoruz. Orhan Camiiyi gördükten sonra başlayacak yürüyüşümüzde Canfeda Hatun Çeşmesi, Süleyman Paşa Hamamı, Selim Sırrı Paşa Konağı, Basın Müzesi ve Tarihi evleriyle günümüze kadar korunmuş Kapanca Sokağı göreceğimiz yerler arasında. Bu keyifli yürüyüşümüz esnasında İzmit’in kuruluş dönemine isabet eden, eski mimarisini görme şansı bulacak ve bol bol fotoğraf çekebileceğiz. Gezimizin devamında Vali Konağı binasını panoramik gördükten sonra , Kasr-ı Hümayun Müzesi, Atatürk ve Redif Müzesi, Tarihi Saat Kulesi gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında (extra) öğlen yemeğimiz için kısa bir mola veriyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından TCG Gayret Gemi Müzesi, TCG Hızır Reis Denizaltısı Müzesi, İzmit Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi, Tarihi Tren Garı, Seka Park Kağıt Müzesi gezilerimizi de tamamladıktan sonra Seka Park içerisinde serbest dinlenme zamanı veriyoruz. Burada bulunan kafelerde çaylarımızı yudumlayarak günün yorgunluğunu çıkararak gezimizi tamamlıyoruz. İstanbul’a hareket etmemizi takiben yaklaşık 1,5  saat sonra misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka gezimizde buluşmak üzere vedalaşıp ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Lüx araçlar ile Gidiş Dönüş Ulaşım,
Araç içi İkramlar,
Sabah Kahvaltısı ( Lunch Box kahvaltı paketi )
Profesyonel Rehberlik

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Yolda ve molalarda alınan yemek ve içecekler,
Müze Giriş Ücretleri
Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri  ve tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir. (25 TL)
Öğlen Yemekleri
Kişisel alışverişler

ÜCRETLER
Yetişkin : 125 TL
Çocuk (3-12 yaş) : 115 TL
Bebek (0-2 yaş) : Ücretsiz

Genel Şartlar

*Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez*. Lütfen ısrar etmeyiniz.
Araçlarımızda 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlerimize tahsis edilmektedir, misafirlerimize verilmemektedir.

Ulaşım araçlarında 3 yasını doldurmuş çocuklar için koltuk zorunluluğu bulunduğundan, ücrete tabidir.

0-2 Yaş bebekler koltuk almaz. Ücret alınmaz.

Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden BİZCETATİL sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda BİZCETATİL’in sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Turlarımızın hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı BİZCETATİL’de saklıdır. Fiyatlarımıza Kdv dâhildir.

“T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Yerel Belediyelere bağlı olarak hizmet veren tesis, müze ve ören yeri gibi işletmelerin tadilat, bakım, restorasyon ve bilumum çalışmalar sebebiyle kapalı olması sebebiyle ziyaret edilememesi durumunda BİZCETATİL’in herhangi bir sorumluluğu yoktur.”

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre sınıflandırılır.

TUR İADE ŞARTLARI

Tüketici, hizmetin başlamasına Günübirlik Turlarda (7 gün) Konaklamalı Turlarda (15 gün)  kalaya kadar iptal talep ettiğinde, ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.