Kurtalan Ekspres ile Mardin Turu

  • Çıkış Yeri:
  • Tur Süresi: 3.Gün
  • Çıkış Tarihi: 03/10/2019
  • Dönüş Tarihi: 06/10/2019
  • Tur Fiyatı: 1,190.₺

Hafta sonu Mardin’e Tren ile Keyifli bir Seyahat için güzel bir fırsat

KURTALAN EKSPRES İLE MARDİN TURU
3 GECE 4 GÜN – KÜLTÜR TURU

Tur Programı
1. Gün: İstanbul Ankara Seyahati YHT – Ankara – Kurtalan Seyahati Kurtalan Ekspresi

İstanbul Pendik Garında sabah saatlerinde buluşmamızın ardından Saat 06:30 da Yüksek Hızlı Tren ile Ankara seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 Saat süren seyahatimizin bitiminde, saat 11:15 e kadar (tren hareketine kadar) kısa bir serbest zamanımız bulunmaktadır. Tekrar buluşmamızın ardından TCDD Kurtalan Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor yerleşiyor ve 11:15 den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu’nun her rengini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda.

2. Gün: Ankara Kurtalan Seyahati – Kurtalan Ekspresi – Hasan Keyf – Midyat gezisi

Sabah saatlerinde ve devamında Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. Öğlen saatlerinde 12:45 civarında varacağımız Kurtalan’da aracımızla buluşarak yaklaşık 1,5 saatlik bir seyahat ile Hasan Keyf ‘e ulaşıyor, Ilusu Barajı ‘nın suları altında kalacak olan ünlü Hasankeyf Antik Kenti ‘ni geziyoruz. Artuklu, Eyyubi ve Osmanlı izlerini görmek için yeni köprünün yanında fotoğraf molası veriyoruz. Buradan Artuklu Köprüsü başta olmak üzere tüm “Hasan Keyf”i seyrettikten sonra 45 dakikalık kısa yolculuğumuzun ardından Midyat’a hareket ediyoruz. Metropolitlik merkezi ve bölgenin en büyük manastırı olan Mor Gabriel Manastırı gezisi ardından yöresel mimarinin en güzel eserlerinden biri olan Sıla dizisinden aşina olduğunuz Midyat Konukevi’ni geziyoruz. “Telkari” Pazarında ( Gümüşçüler Çarşısı ) verilen kısa mola sonrası Midyat ‘tan ayrılarak yaklaşık 1 saatlik bir seyahat ile Mardin‘e ulaşıyoruz. Otelimize yerleşmemizi takiben, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün: Mardin, PTT evi, Şehidiye camii, Mardin Müzesi, Deyrülzaferan Manastırı, Kasimiye Medresesi,

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Mardin merkezde gezimize başlıyoruz. Tarihi Mardin evleri, tarihi PTT evi, Şehidiye Camii, Mardin Müzesi , Deyrul Zafaran Manastırı ve Kasimiye Medresesi ‘nin gezilmesinin ardından alışveriş için serbest zaman. Otelimize dönüyor ve dinlenmeye çekiliyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

4. Gün: Mardin – Mardin / İstanbul Dönüş Seyahati

Otelimizde alacağımız kahvaltıyla güne başlıyoruz. Mardin dönüş seyahatimizi gerçekleştirmeden önce günümüzün Mardin şehir merkezinde tamamen alışveriş ve serbast zamana ayırıyoruz. Serbest zaman sonrası İstanbul’a dönüşümüzü gerçekleştirmek üzere Mardin hava alanına geçiyoruz. 15:20 Anadoljet uçuşu ile İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına ulaşarak gezimizi tamamlıyoruz.

Not : Bu turumuza Tren konaklaması olması nedeniyle 3 kişilik oda verilememektedir. 2 veya 1 Kişilik oda talep edilmesi gerekmektdir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İstanbul – Ankara YHT Tren Biletleri
Ankara – Kurtalan / Kurtalan Ekspresi Yataklı Vagon Biletleri
Mardin – İstanbul Sabiha Gökçen Uçak Biletleri
Kurtalan – Mardin – Midyad Minibüs ulaşım hizmetleri
Rehberlik
2 Gece Hotel konaklaması
1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
Otellerimizde alınan 2 Sabah Kahvaltısı
Otellerimizde alınan 2 Akşam yemeği
Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
Kişisel harcamalar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Tüm Öğlen yemekleri

TUR KATILIM ÜCRETLERİ:
Tek kişi : 1290.00 TL
İki kişilik odada kişibaşı: 1190.00 TL
Aynı odada ilave kişi : 1190.00 TL
7 – 12 Yaş : 990,00 TL