Kırklareli Konaklamalı Doğa Kültür Turu

  • Çıkış Yeri:
  • Tur Süresi: 2.Gün
  • Çıkış Tarihi: 07/09/2019
  • Dönüş Tarihi: 08/09/2019
  • Tur Fiyatı: 390.₺

Çok keyifli dolu dolu bir Kırklareli gezisi planladık sizin için. Tarih, Kültür, Deniz, Doğa, Yöresel Yemekler. Bunların hepsini bir arada yaşayabileceğiniz farklı bir tur.

HAREKET DURAKLARI:
06:00 KADIKÖY (Kadıköy Evlendirme Dairesi Karafırın karşısı)
06:15 MECİDİYEKÖY (Murat Muhallebicisi önü otobüs durağı)
06:30 BAKIRKÖY (İncirli Ömür Plaza çaprazı köprü altı cep otobüs durağı)
07:00 BEYLİKDÜZÜ (Bizimkent köprü altı Otobüs durağı)

KIRKLARELİ HAFTASONU TURU
1 GECE 2 GÜN – KÜLTÜR VE DOĞA TURU
Otobüs ile Gidiş Dönüş & 1 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik
& 2 Kahvaltı & 1 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

Tur Programı

1.GÜN Sabah belirlenen noktalardan hareketle, Kırklareli iline bağlı Aşağıpınar’a doğru yola çıkıyoruz. Burada Arkeolojik kazı çalışmalarının olduğu Neolitik Çağa ait kalıntıların olduğu Aşağı pınar Höyüğünü göreceğiz. sonrasında bölgenin derin geçmişini incelemek üzere Kırklareli Arkeoloji Müzesi ‘ne ulaşıyoruz. Gezilerimiz sonrasında (extra) öğlen yemeğimiz için kısa bir mola veriyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından Yayla Mahallesi, Atatürk Evi, Ali Rıza Efendi Kent Kültür Evi , Kırklareli Kültür ve Sanat Evi gezilerimizi gerçekleştirdikten sonra Hızırbey Külliyesi, Tarihi Hamamı gezeceğimiz yerler arasında.  Kırklareli Merkezde serbest zamanımızın ardından Otelimize yerleşme. Akşam Yemeği ve Konaklamamız otelimizde.

2.GÜN Sabah otelde aldığımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Dupnisa (İblisima)Mağarasına doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde şırıl şırıl akan dere kenarında kısa bir çay kahve molası veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ayaklarını serin sulara sokarak dinlenme zamanı buluyor. Molamızdan sonra ulaşacağımız Dupnisa Mağarası, İkinci Jeolojik Zaman’da ait mağara ; İçinden nehir geçen, 3 km’den uzun galerisiyle, görülmeye değer güzellikteki el değmemiş sarkıt ve dikitleriyle ünlü Dupnisa Mağarası gezimizin ardından  Öğlen yemeğimiz için (extra) Demirköy’e geçiyoruz.  Yemek sonrası İğneada’ya hareket ediyoruz. İğneada gezimiz sırasında Limanköy, Beğendik köyü, İğneada merkez , Mert ve Erikli gölleri  Longoz ormanları görülecek yerler arasındadır. ( hava ve zamanlama müsaitliği doğrultusunda erikli gölde kano gezisi veya yüzme plaj imkanı bulunmaktadır) Longoz Ormanları;su basar ormanlar demektir. Yıldız ( Istıranca) Dağları’ndan Karadeniz sahillerine doğru akan derelerin taşıdığı alüvyonların birikmesi ve mevsimsel olarak sular altında kalması sonucunda longoz ormanları oluşmuştur. Bu taşkın alanlar Longoz (su basar) alanlarını ve birbirinden farklı deniz, göl ve orman eko sistemlerini oluştururlar. İğneada gezimizi tamamladıktan sonra İstanbul’a hareket ediyoruz ve misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka etkinliğimizde buluşmak üzere vedalaşıp ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Lüx otobüsler ile Gidiş Dönüş Ulaşım,
Araç içi İkramlar,
1 Gece Otel Konaklaması,
1 Sabah Kahvaltısı ( Lunch Box kahvaltı paketi )
1 Sabah Kahvaltısı ( Otelde Açık büfe )
1 Akşam yemeği ( Restoranda Açık büfe yada set menü)
Profesyonel Rehberlik
Paket Tur Seyahat Güvence Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Yolda ve molalarda alınan yemek ve içecekler,
Dupnisa Mağarası Giriş Ücreti
Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri  ve tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
Öğlen Yemekleri
Bahşişler, kişisel alışverişler

Genel Şartlar

*Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez*. Lütfen ısrar etmeyiniz.
Araçlarımızda 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlerimize tahsis edilmektedir, misafirlerimize verilmemektedir.

Ulaşım araçlarında 3 yasını doldurmuş çocuklar için koltuk zorunluluğu bulunduğundan, ücrete tabidir.

0-2 Yaş bebekler koltuk almaz. Ücret alınmaz.

Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden BİZCETATİL sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda BİZCETATİL’in sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Turlarımızın hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı BİZCETATİL’de saklıdır. Fiyatlarımıza Kdv dâhildir.

“T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Yerel Belediyelere bağlı olarak hizmet veren tesis, müze ve ören yeri gibi işletmelerin tadilat, bakım, restorasyon ve bilumum çalışmalar sebebiyle kapalı olması sebebiyle ziyaret edilememesi durumunda BİZCETATİL’in herhangi bir sorumluluğu yoktur.”

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre sınıflandırılır.

TUR İADE ŞARTLARI

Tüketici, hizmetin başlamasına Günübirlik Turlarda (7 gün) Konaklamalı Turlarda (15 gün)  kalaya kadar iptal talep ettiğinde, ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.