Kars Erzurum 3 Gece 4 Gün Uçaklı

  • Çıkış Yeri:
  • Tur Süresi: 4.Gün
  • Çıkış Tarihi: 30/12/2019
  • Dönüş Tarihi: 02/01/2020
  • Tur Fiyatı: 1,990.₺

Doğu Ekspresi ile Erzurum Kars Turu; Uçaklı gidiş dönüşlü ;Kış manzaralarıyla dolu bir Tren seyahati ile Anadoluyu görebileceğiniz özel bir Seyahat hazırladık sizin için.

KARS ERZURUM TURU 

3 GECE 4 GÜN -UÇAKLI  KÜLTÜR TURU

(1.Gün) Havayolu ile İstanbul – Kars Gidiş
(4.Gün) Doğu Ekspresi ile Kars – Erzurum Seyahati
(4. Gün) Havayolu ile Erzurum – İstanbul Dönüş

Havayolu ile Gidiş Dönüş Uçak Bileti & Doğu Ekspresi Kars-Erzurum Bileti & Tüm Karayolu transferleri & 3 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik & 3 Kahvaltı & 3 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

Tur Programı

1. Gün: Kars Gidiş Uçuşu ve Kars Turu
Sabah saatlerinde (08:45 İstanbul Sabiha Gökçen – Pegasus Havayolları ile ) Kars seyahatimizi gerçekleştiriyoruz. Kars havalimanında öğlen saatlerinde rehberimiz ile buluşmamızı takiben turumuza başlıyoruz. Bugün yapacağımız Kars merkez gezimizde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.
2. Gün: Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani’yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3. Gün: Sarıkamış Kayak Merkezi gezisi ve Tam gün Kayak ve Kar keyfi için serbest zaman
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı’nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış’ta Katerina Köşkü’nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi ve dünyanın en özel karlarına sahip bu bölgede kar keyfini doyasıya yaşayabilmeleri için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda misafirlerimiz kayak yapabilir, Kızak kiralayarak eğlenceli vakitler geçirebilir yada burada bulunan otel kafelerinde serbestçe zaman geçirebilirler. Serbest zaman sonrası tekrar buluşarak Kars’ a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştiriyor ve otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.
4. Gün: Doğu Ekspresi ile Kars – Erzurum Seyahati, Erzurum Şehir Turu ve Dönüş uçuşu
Sabah otelimizde aldığımız erken kahvaltının ardından Kars Gar’ına transfer oluyoruz ve Keyifli Tren seyahatimiz için Doğu Ekspresinde yerlerimizi alıyoruz. 08:00 de Trenimizin hareket etmesi ile Bembeyaz karlı dağlar ve Anadolu’nun muhteşem manzaraları eşliğinde seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 – 5 Saat sürecek bu seyahatimizin ardından öğlen saatlerinde Erzurum’a ulaşıyoruz. Erzurum denilince ilk akla gelen Çağ Kebabını tatmak ve öğlen yemeğimizi almak üzere meşhur Cağ Kebapçılarını ziyaret ederek gezimize başlıyoruz. Öğle yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından otantik Erzurum Evinde çay ve kahve molası veriyoruz. Günümüzü meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Erzurum Havalimanı’ na hareket ediyor ve Pegasus Havayollarının 20:55 uçağı ( veya Anadolujet ) ile İstanbul’ a hareket ediyoruz. Uçağımızın  İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına ulaşmasının ardından bir sonraki seyahatimizde görüşmek üzere ayrılıyoruz..NOT 1 : Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.
NOT 2 : Bu turumuzun Tren seyahati bölümünde, Kars – Erzurum arasında Doğu Ekspresi Pulman Vagon kullanılmaktadır. Doğu Ekspresi seyahatinin manzara ve seyir açısından en keyifli bölümünü oluşturan bu seyahat esnasında misafirlerimiz arzu ederlerse Yemekli Vagon bölümüne geçerek içecek ve Kafeterya imkanlarından yararlanabilirler.Fiyata Dahil Olan Hizmetlerİstanbul Sabiha Gökçen – Kars Gidiş Uçak Biletleri
Kars – Erzurum Doğu Ekspresi Tren biletleri (pulman)
Erzurum – İstanbul Sabiha Gökçen Dönüş Uçak Biletleri
Kars – Ani Harabeleri – Çıldır gölü – Erzurum Ulaşım hizmetleri
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
3 Gece Hotel konaklaması
Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
Otellerimizde alınan 3 Akşam yemeği
Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Alışverişler
Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu
Müze Giriş Ücretleri ( Toplam 20 TL dir )
Tüm Öğlen yemekleri

TUR KATILIM ÜCRETLERİ:
Tek kişi : 2390.00 TL
İki kişilik odada kişibaşı: 1990.00 TL
Aynı odada ilave (3.) kişi : 2190.00 TL
7 – 12 Yaş : 1790,00 TL
3- 6 Yaş : 1090,00 TL
0- 2 Yaş : 590,00 TL