Kapadokya Haftasonu Turu

  • Çıkış Yeri:
  • Tur Süresi: 2.Gün
  • Çıkış Tarihi: 08/03/2019
  • Dönüş Tarihi: 10/03/2019
  • Tur Fiyatı: 299.₺

Dünya üzerinde örneğine az rastlanır bir coğrafyaya seyahat ediyoruz. Binlerce yıl önce oluşmuş ilginç arazi yapısının zeki insanlar tarafından oyularak yaşam alanlarına dönüştürülmesi ile muhteşem bir medeniyet ortaya çıkmıştır. Bu gezimizde kendinizi bambaşka bir dünyada bulacaksınız.

HAREKET DURAKLARI:
21:00 BEYLİKDÜZÜ (Beylicium Alışveriş Merkezi önündeki Otobüs durağı)
21:30 BAKIRKÖY (İncirli Eurodekor önündeki otobüs durağı)
21:45 MECİDİYEKÖY (Likör fabrikası önü otobüs durağı)
22:10 KADIKÖY (Kadıköy Evlendirme Dairesi Karafırın karşısı)
22:25 YENİSAHRA (Optimum AVM çaprazı Bellona Mağazası karşısı Yenisahra İett otobüs durağı)

KAPADOKYA HAFTASONU TURU
2 GECE 2 GÜN – KÜLTÜR TURU
Otobüs ile Gidiş Dönüş & 1 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik
& 2 Kahvaltı & 1 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

Tur Programı
1. Gün: 1.GÜN : ( İstanbul – Nevşehir Gece Yolculuğu )

Gece belirlemiş olduğumuz katılım noktalarından hareketle İstanbul – Ankara – Aksaray – Nevşehir seyahati. Yol süresince vereceğimiz molalar dahil yaklaşık 10 saat sürmektedir.

2. Gün: 2.GÜN : ( Ihlara Vadisi, Derinkuyu yeraltı şehri, Ihlara Vadisi, Belisırma, Güvercinlik Vadisi, Uçhisar, Ürgüp )

Sabah günün ilk ışıkları ile Tuzgölü ve havzasını arkamızda bırakarak Nevşehir bölgesine ulaşıyoruz. ilk durağımız olan Ihlara Vadisine ilerlerken sizleri uyandırıyor ve araç içerisinde kahvaltı ikramlarımızla güne merhaba diyoruz. Kahvaltımızın ardından Kapadokya Turumuza, Ihlara vadisi gezisi ile gezimize başlıyoruz. Yolculuk boyunca uyuşmuş kaslarımızı açmak için sabah serinliğinde yaklaşık 3 km lik bir yürüyüş yapıyoruz. Toplam uzunluğu 14 km olan ve Melendiz çayının açtığı derin Ihlara Vadisinde keyifli bir yürüyüşle turumuzda ilk durağımızı tamamlıyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk ile ulaştığımız Derinkuyu Yeraltı Şehri’nde gezimize devam ediyoruz. Sizleri son derece derinden etkileyecek ve uzun süre etkisinden çıkamayacağınız inanılmaz bir yer altı şehrini gezdikten sonra öğleden önceki programımızı tamamlayarak Güvercinlik panoramik gezisini takiben Uç Hisar Kalesi manzarası ile büyüleyici bir görüntüye sahip Uçhisar’a ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğle yemeği molasından sonra Uçhisar gezimizi tamamlayarak Ürgüp’e hareket ediyoruz. Güzergahımızda bulunan Ortahisar’ı da gördükten sonra Ürgüp gezisi ile günümüzü tamamlıyoruz. Gezi bitiminde Otelimize yerleşerek dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.
Türk Gecesi : Arzu eden misafilerimiz için Kapadokya Turlarının vazgeçilmezi olan Türk Gecesi için rehberimiz tarafından planlama yapılacaktır. Yeterli sayıda misafirimiz talep ettiği takdirde Ekstra Türk gecesi planlanacaktır.

3. Gün: 3. GÜN : ( Göreme Açık hava müzesi, Peri Bacaları, Çavuşin, Avanos , Hacı Bektaş-ı Veli )

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Gezimizde ilk durağımız Göreme’ye ulaşıyor ve Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. gezimizin ardından Güzergâhımız üzerinde bulunan Peri bacaları seyirlerini tamamladıktan sonra Çavuşin panoramik turunu takiben Avanos’a ulaşıyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Öğle yemeğimizi alıyor ve Kapadokya bölgesinden ayrılarak Hacı Bektaş-ı Veli Dergahı ve Külliyesi’ni ziyaret etmek üzeri Hacı Bektaş ilçesine hareket ediyoruz. Buradaki kısa gezimizi tamamladıktan sonra Kırşehir ve Ankara üzerinden İstanbul’a dönüş seyahatimizi gerçekleştiriyoruz. Yol şartlarına ve trafik durumuna göre gece saatlerinde İstanbul’a ulaşıyor ve yeni gezilerimizde görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz…

Not : Rehber, hava, yol, sosyal, doğal vb. zorunlu nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Lüx otobüsler ile Gidiş Dönüş Ulaşım,
Araç içi İkramlar,
1 Gece Otel Konaklaması,
1 Sabah Kahvaltısı ( Lunch Box kahvaltı paketi )
1 Sabah Kahvaltısı ( Otelde Açık büfe )
1 Akşam yemeği ( Restoranda Açık büfe )
Profesyonel Rehberlik
Paket Tur Seyahat Güvence Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Öğlen yemekleri
Müze giriş ücretleri 75 TL
65 Yaş üstü yada Müze Kartı olanlara 25 TL
Kişisel harcamalar ve Otelde alınan ekstralar
Türk Gecesi
( Ulaşım, Eğlence, Alkollü veya alkolsüz içecekler, Meyve / Kuruyemiş ikramları )
Balon Turu
( Ulaşım, Aparatif kahvaltı ikramı, Balon Uçuşu )

TUR KATILIM ÜCRETLERİ:
Tek kişi : 399.00 TL
İki kişilik odada kişibaşı: 299.00 TL
Aynı odada ilave kişi : 299.00 TL
0 – 2 Yaş : Ücretsiz
3 – 12 Yaş : 279.00 TL