Bursa Cumalıkızık Günübirlik Turu

  • Çıkış Yeri:
  • Tur Süresi: 1.Gün
  • Çıkış Tarihi: 11/05/2019
  • Dönüş Tarihi: 11/05/2019
  • Tur Fiyatı: 125.₺

Osmanlı’nın ilk başkenti olan Bursa turumuzda Rengarenk evleri, Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla beş yüzyıllık Osmanlı köyü Cumalıkızık köyünü ve Yeşil Bursayı keşfe çıkıyoruz.

HAREKET DURAKLARI:
07:00 BEYLİKDÜZÜ (Beylicium Alışveriş Merkezi önündeki Otobüs durağı)
07:30 BAKIRKÖY (İncirli Eurodekor önündeki otobüs durağı)
07:45 MECİDİYEKÖY (Likör fabrikası önü otobüs durağı)
08:00 KADIKÖY (Kadıköy Evlendirme Dairesi Karafırın karşısı)
08:15 YENİSAHRA
08:30 PENDİK (Pendik Köprü)

CUMALIKIZIK-BURSA
Belirtilen duraklarımızdan sizleri alarak Bursa-Cumalıkızık’a gidiyoruz. Gezimizin ilk durağı rengarenk evleri, Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla beş yüzyıllık Osmanlı köyü Cumalıkızık. Osmanlı erken döneminin kırsal kesim sivil mimari örneklerini günümüze ulaşmayı başarmış olan Cumalıkızık, günümüzde de tarihsel filmlere mekan olmaktadır. Önce köyü bir uçtan bir uca geziyoruz. Köyde, Etnoğrafya Müzesi ve Sanat Evi, Tarihi Cami’yi gezip yöreseler ürünlerin satıldığı tezgahlarda bol bol alışveriş yapıyoruz. Sonrasında Bursa gezimize başlıyoruz. Öğlen yemeğimizi (extra) aldıktan sonra Bursa Kent Müzesi ve Osmanlı’nın ilk başkenti olan Bursa turumuza Yıldırım Beyazıd’ın yaptırdığı erken Osmanlı dönemi eserlerinin en güzidelerinden biri olan Bursa Ulu Camii ziyareti ile başlıyoruz. Hemen yakınlarında bulunan Bedesten (Kapalıçarşı) ‘yı da gezdikten sonra yeşil çinileri ile ünlü Yeşil Türbe ve Yeşil Camii ‘yi gezip Tophane mevkiine ulaşarak  güzel bir çay molası veriyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu olan Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri‘ni ziyaret ediyoruz. Bu türbeleri gezdikten sonra İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde buluşma noktalarımızda turumuzu tamamlayarak sizlerden ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Gidiş-dönüş ulaşım
Araç içi ikramlar
Araç içerisinde Sabah kahvaltısı ikramı
Rehberlik

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Yolculuk süresince alınan ekstra yiyecek ve içecekler
Diğer harcamalar
Öğle yemeği (Meşhur İskender Kebabı )
Müze Milli Park giriş ücretleri ( 15 TL )

Genel Şartlar

*Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez*. Lütfen ısrar etmeyiniz.
Araçlarımızda 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlerimize tahsis edilmektedir, misafirlerimize verilmemektedir.

Ulaşım araçlarında 3 yasını doldurmuş çocuklar için koltuk zorunluluğu bulunduğundan, ücrete tabidir.

0-2 Yaş bebekler koltuk almaz. Ücret alınmaz.

Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden BİZCETATİL sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda BİZCETATİL’in sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Turlarımızın hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı BİZCETATİL’de saklıdır. Fiyatlarımıza Kdv dâhildir.

“T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Yerel Belediyelere bağlı olarak hizmet veren tesis, müze ve ören yeri gibi işletmelerin tadilat, bakım, restorasyon ve bilumum çalışmalar sebebiyle kapalı olması sebebiyle ziyaret edilememesi durumunda BİZCETATİL’in herhangi bir sorumluluğu yoktur.”

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre sınıflandırılır.

TUR İADE ŞARTLARI

Tüketici, hizmetin başlamasına Günübirlik Turlarda (7 gün) Konaklamalı Turlarda (15 gün)  kalaya kadar iptal talep ettiğinde, ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.