Doğu Karadeniz Turu (Otobüsle)

  • Çıkış Yeri:
  • Tur Süresi: 8.Gün
  • Çıkış Tarihi: 31/05/2019
  • Dönüş Tarihi: 08/06/2019
  • Tur Fiyatı: 1,900.₺

Yeşilliklerin tek adresi olan Boydan Boya Doğu Karadenizi bizimle gezin.

HAREKET DURAKLARI:
23:00 BEYLİKDÜZÜ (Beylicium Alışveriş Merkezi çaprazındaki Happy Center önü Otobüs durağı)
23:30 BAKIRKÖY (İncirli Doğtaş önündeki otobüs durağı)
23:45 MECİDİYEKÖY (Likör fabrikası sırasında ingbank önü  durağı)
00:10 KADIKÖY (Kadıköy Evlendirme Dairesi Karafırın karşısı)
00:25 YENİSAHRA(Optimum AVM çapraz karşısı Yenisahra İett otobüs durağı)

Boydan Boya Doğu Karadeniz Turu (Otobüs)

BOYDAN BOYA DOĞU KARADENİZ TURU
8 GECE 9 GÜN – OTOBÜS- KÜLTÜR TURU

Gidiş Dönüş & Karayolu transferleri & 7 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik
& 7 Kahvaltı & 7 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

Tur Programı
1. Gün: İstanbul – Kastamonu Seyahati, Kastamonu – Sinop Turu

Gece Saatlerinde İstanbul’da yer alan buluşma noktalarımızdan hareket ile, Kastamonu‘ya hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde verdiğimiz molalarımızı takiben sabah erken saatlerde Kastamonu’da seyahatimizi sonlandırıyoruz.

2. Gün: Kastamonu, Sinop Turu

Sabah erken saatlerde ulaştığımız gezi bölgemizde, aracımız seyir halindeyken sizleri uyandırıyor ve kahvaltı ikramlarımızla güne merhaba diyoruz. Kahvaltı sonrasında Kastamonu’ya ulaşarak gezimize başlıyoruz. Gezi programımız çerçevesinde Kastamonu Kalesi, Nasurullah Kadı Cami ve Meydanı, Arkeoloji Müzesi, Vedat Tek Kültür Merkezi, Kent Tarih Müzesi ve Saat Kulesini ziyaret ediyoruz. Bugünkü programımızın sabah bölümünü burada tamamladıktan sonra Kastamonu’dan ayrılıyor; Taşköprü-Boyabat üzerinden Dranaz geçidini aşarak Sinop’a ulaşıyoruz. Sinop ilinde ilk durağımız; doğal güzelliği ile bölgenin öne çıkan gezi bölgesi Erfelek Şelelaleri oluyor. Bu doğa güzelliğini gördükten sonra Sinop merkezine ulaşıyoruz. Burada aracımızdan ayrılarak; Sinop Kalesi, Eski Sinop Cezaevi, Alattin Camii, Pervane medresesi, Arkeoloji Müzesi, Etnografya müzesi, Balatlar Kilisesi‘ni yürüyerek geziyoruz. Bu gezimiz esnasında bölgede ün salmış el yapımı maket gemi atölyesinden alışveriş içinde kısa bir sebest zaman vermeyi ihmal etmiyoruz. Gezimizin bitişini takiben Akliman Mevkisinden geçip, Hamsilos Koyu’na giderek; Türkiye’de tek örneği burada bulunan ve doğal bir oluşum olan Hamsilos Fiyordlarını fotoğraflıyoruz. Akşam saatlerinde gezimizi sonlandırarak otelimize ulaşarak odalarımıza yerleşiyoruz.

3. Gün: Sinop – Samsun – Ordu Seyahati, Samsun, Ordu Turu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltımızı takiben Sinop‘tan ayrılıyor ve Gerze – Bafra güzergâhını takip ederek Kızılırmak Deltası üzerinden geçerek Samsuna geliyoruz. Milli mücadelenin başlangıç noktası olan Türk milletinin belki de kaderini değiştiren Samsun‘u keşfedeceğimiz gezimizde ; İlk adım anıtı – Arkeoloji Müzesi ve Bandırma Vapuru gezilerimiz sonrasında Ünye, Fatsa ilçelerinden geçerek Ordu’ya hareket ediyoruz. Ordu Boztepe ‘den şehir manzarasını seyrettikten sonra Etnografya Müzesi ve Paşaoğlu Konağı’nı ziyaret ediyoruz. Tur programımızın bitişini takiben odalarımıza yerleşiyor ve dinlenmeye çekiliyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

4. Gün: Ordu – Trabzon Seyahati, Trabzon Turu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Ordu’dan ayrılarak Giresun – Görele – Vakfıkebir – Akçaabat üzerinden Trabzon‘a ulaşıyoruz. Yol Güzergahımızdan kısa süreli bir çıkış yaparak Karadeniz’e en yakın göllerden bir tanesi olan Sera Gölünü ziyaret ediyoruz. Ardından Trabzon’a giriş yaparak, İstanbul Ayasofya Müzesinden etkilenerek yapılan Küçük Ayasofya Kilisesi ile gezimize başlıyoruz. Ardından Ladin ağaçları arasından geçerek, bir rum iş adamına ait olan ve sonrasında Atatürk’e hediye edilen Atatürk Köşkü ziyaretimizi gerçekleştirip, Trabzon’a özgü el sanatı olan telkari, kazaziye ve hasır işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı buluyoruz. Buradan ayrılıyor ve Altındere Milli Parkına doğru hareket ediyoruz. Coşandere sağımızda bizlere tüm güzelliği ile eşlik ediyor. Altındere milli parkına vardığımızda otobüsümüzden iniyor ve Minibüsler ile Karadağın eteklerinde kurulmuş olan Sümela Manastırı na çıkıyoruz. Manastır içerisindeki Kütüphane – Ayazma (Şifalı su) – Su Kemerleri – Kilise’deki freskoları vb. yapıları gördükten sonra tekrar minibüsler ile otobüsümüzden indiğimiz yere geliyoruz. Buradan hareketle Maçka üzerinden Zigana dağına doğru hareket ediyoruz. Zigana Dağı sırtlarında bulunan Hamsiköy ’de vereceğimiz sütlaç molası sonrası tarihi Zigana Geçiti ’nden geçiyoruz. Turumuzu burada tamamlayarak otelimize hareket ediyoruz. Otelimize ulaşmamızı takiben, Odalarımıza yerleşmemizin ardından dinlenmeye çekiliyoruz.

Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde

5. Gün: Trabzon – Batum Seyahati, Gürcistan Batum Turu,

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Batum turumuzu gerçekleştirmek üzere Türkiye – Gürcistan Sarp sınır kapısına seyahat ediyoruz. Sarp Sınır Kapısı’ na ulaştıktan sonra Batum’a geçmek için kimliklerimizi hazırlıyoruz. Kapıdaki işlemlerimizi bitiriyor ve işlemlerimizin tamamlanmasının ardından zengin Gürcü kültürü ve doğasına yolculuğumuzu başlatıyoruz. Bir tarafta deniz manzarasını diğer tarafta Andrew Heykelini izleyerek ilerliyoruz. Yolculuğumuz, İsa’nın 12 havarisinden biri olan Aziz Mathias’ın anıt mezarını barındıran Roma döneminden kalma bir kale olmakla beraber birçok uygarlığı barındırmış ve en son Osmanlı döneminde yoğun olarak kullanılmış olan Gonio Apsaros Kalesi. Hareket esnasında panaromik olarak görüyorve Şehir merkezine devam ederek Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehrini ve üzerindeki eski Gonio köprüsünü göreceğiz. Bir sonraki durağımız, Ardından; tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesini, tarihi Orta Camii, tiyatro binasını, Medea Heykelini, Batum Limanı‘nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz Batum Bulvarında gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Sarp Sınır Kapısından çıkış işlemlerini yapıp otelimize ulaşıyoruz. Odalarımıza yerleşerek dinlenmeye çekiliyoruz.
Akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde.

6. Gün: Hopa – Ayder Yaylası Seyahati, Rize Bölgesi Turu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında otelden ayrılıyor ve Ardeşen üzerinden UNESCO tarafından dünya miras listesine alınan 50 eko sistem arasında bulunan Fırtına Vadisine ve Fırtına Deresi ne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz kısa serbest zamanı takiben, Ayder Yaylası na gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Ülkemize -Altın Ayı- ödülünü getirmeyi başaran -Bal- filminin de çekimlerinin gerçekleştiği Çamlıhemşin-den geçerek Bölgedeki taş köprülerin en güzel örneklerinden olan Hala Köprüsü-nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Kaçkar Dağları eteklerinde bulunan, 1350 metre yükseklikte çam ormanlarıyla kaplı Ayder Yaylası na varıyoruz. Gelin Tülü Şelalesi ve diğer irili-ufaklı Şaleleri görüyoruz. Kalegon, Aşağı Ambarlı ve Yukarı Ambarlık gezileri sonrası yaylada serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıp yöre insanlarıyla keyifli bir sohbet yapabilirsiniz. Ayder Yaylası‘nda kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Otele giriş ve odalarımıza yerleşmemizi takiben serbest dinlenme zamanı.
Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

7. Gün: Ayder Yaylası – Ordu Seyahati, Rize, Trabzon Bölgesi Turu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Ayder Yaylası‘ndan ayrılarak, Rize merkezine geliyoruz. Panoramik Rize turunu takiben yol güzergahımız üzerinde bulunan Gündoğdu ‘da üretilen Rize bezlerinin sunulduğu mağazalarda alışveriş molası veriyoruz. Ardından Of‘a geliyor ve burada bulunan çay fabrikasında dalından koparılan çayların demliğimize gelene kadar geçirdiği evreleri görüp alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Of’dan ayrılıyor ve sahilden iç kısımlara dağların arasında bulunan Uzungöl’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Yolun her iki yanında bulunan yemyeşil ağaçlar, Asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hatta birçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görüyoruz. Uzungöl Yaylası‘na ulaştığımızda yöreye özgü lezzetlerden oluşan menümüzü alıyoruz. Yemek sonrasında Uzungöl de serbest zaman veriyoruz. Hafızalardan silinmeyecek bu doğal güzelliği geride bırakarak Trabzon – Görele – Giresun‘a ulaşıyoruz. Panaromik şehir turumuz sonrasında fındık alışverişlerimizi tamamlayarak Ordu‘ya hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

8. Gün: Ordu – Amasya Seyahati, Amasya Turu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Ordu, Samsun üzerinden Amasya‘ya hareket ediyoruz. Amasya’ya varışımızın ardından Şehzadeler Şehri Amasya da gezimize saat kulesi ile başlıyoruz. Amasya Kalesi ve Kral Kaya Mezarları’nın bulunduğu Hareşena Dağının eteğindeki eski Amasya konaklarının arasından yürüyerek Güzel bir etnografya müzesi olan Hazeranlar Konağı‘na gidiyoruz. Konaktaki gezimiz sonrasında İhtişamı ile göz dolduran kaya mezarlarını panaromik olarak görüyor ve yeşil ırmağın üzerinden geçiyoruz. Şehzadeler parkına ulaştığımızda fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Sultan 2. Beyazıt Külliyesi ziyaretimizi tamamlayarak Arkeoloji Müzesi ve Mumya Müzesini gezip buradan mavi çinilerle süslenmiş Gök medreseye doğru ilerliyoruz. Ferhat ile şirin efsanesine konu olan su kanallarını görüyor ve tur programımızı burada sonlandırarak otelimize giriş yapıyoruz. Odalarımıza yerleşmemizi takiben dinlenme ve serbest zaman.

Akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde.

9. Gün: Amasya – İstanbul Seyahati

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında öğlen saatlerine kadar dinlenme zamanı veriyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimizden ayrılarak İstanbula doğru dönüş yolculuğumuz başlıyor. Gece saatlerinde İstanbul’a ulaşarak seyahatimizi tamamlıyoruz. Tekrar buluşma noktalarımızda sizlerden ayrılıyor ve bir sonraki turda görüşmek programımızı sonlandırıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Lüx otobüsler ile Gidiş Dönüş Ulaşım,
Araç içi İkramlar,
Gece Otel Konaklaması,
Sabah Kahvaltısı ( Otobüs içi ikram – Lunch Box kahvaltı paketi )
Sabah Kavaltısı ( Otelde Açık büfe )
Akşam yemeği ( Otelde Açık büfe )
Profesyonel Rehberlik
Paket Tur Seyahat Güvence Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
7 Gün Ekstra Öğlen yemeği
1 Gün Mola tesisinde alınacakserest öğle yemeği
Müze giriş ücretleri, Yaylalara Minibüs ulaşımları
Kişisel harcamalar ve Otelde alınan ekstralar

TUR KATILIM ÜCRETLERİ:
Tek kişi : 2600.00 TL
İki kişilik odada kişibaşı: 1900.00 TL
Aynı odada ilave kişi : 1900.00 TL
0 – 2 Yaş : Ücretsiz
3 – 6 Yaş : 1000.00 TL
7 -12 Yaş : 1750.00 TL