Bilecik Söğüt Gezisi

  • Çıkış Yeri:
  • Tur Süresi: 1.Gün
  • Çıkış Tarihi: 07/09/2019
  • Dönüş Tarihi: 07/09/2019
  • Tur Fiyatı: 125.₺

Yörük Şenlikleri; Ertuğrul Gazi’nin 1281 yılında vefatından sonra Kayı Boyu ve diğer yörüklerin, her sene yayladan inme zamanı olan Eylül ayının ikinci haftasında Ertuğrul Gazi’yi ziyaret ederek anmaları ile oluşmuş bir gelenektir. 1980’li yıllara kadar gayri resmi bir havada yapılan şenlikler, bu yıllarda Söğüt’te resmiyet kazanır ve “Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri” adını alır. 700 Yılı aşan bir süredir devam eden bu özel şenlik ” Yörük Bayramı ” olarak halk arasında anılır. Türkiye ve Yurt dışından gelen yerli yabancı Türk boylarının katılımıyla kutlanır.

HAREKET DURAKLARI:
07:00 BEYLİKDÜZÜ (Beylicium Alışveriş Merkezi önündeki Otobüs durağı)
07:30 BAKIRKÖY (İncirli Dilek pastane önündeki otobüs durağı)
07:45 MECİDİYEKÖY (Likör fabrikası ingbank önü otobüs durağı)
08:00 KADIKÖY (Kadıköy Evlendirme Dairesi Karafırın karşısı)
08:15 YENİSAHRA (Durağımız E-5 Karayolu üzerinde, Kadıköy’den İzmit’e gidiş istikametinde yanyolda yer almaktadır.
Optimum Alışveriş merkezine arkanızı dönüp E-5 e baktığınızda Sol çaprazda tepenin üzerinde bulunmaktadır.
Optimum üst tarafında karşıdan karşıya geçilen üst geçidin altında yer alan Yenisahra İett otobüs durağıdır.
Otobüs durağının biraz ilerisinde Havaş otobüs durağı da bulunmaktadır. Sizin beklemeniz gereken durak üst geçidin altında yer alan İETT otobüs durağı olmalıdır.)

TUR PROGRAMI:
Sabah buluşma noktalarımızdan misafirlerimizi aldıktan sonra Bilecik Söğüt’e hareket ediyoruz. Yolculuk sırasında Lunch Box kahvaltı paketlerimizle kahvaltımızı yaptıktan sonra Yaklaşık 3 saatlik bir seyahatin ardından Bilecik’e ulaşıyoruz. Şeyh Edebali türbesi ziyareti sonrasında Saat Kulesi’nin görülmesinin ardından Söğüt ilçesine ulaşıyoruz. Söğüt ilçesine giriş yapmadan Dursun Fakıf Türbesin’i ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Söğüt’e ulaşıyor turumuza başlıyoruz. Osmanlı Devletinin ilk mescidi Ertuğrul Gazi Mescidi (Kuyulu camii), Çelebi Sultan Mehmet cami, Kaymakamlık çeşmesi, Ertuğrul Gazi Müzesi, Çifte Minareli Hamidiye Cami, Hamidiye idadisi ziyaretleri sonrasında Ertuğrul Gazi Türbesi ziyaret ediyoruz.  Misafirlerimizin serbest gezi yapmaları için serbest bırakıyoruz. Serbest zaman sonrası Saat 17:30’da bulusmamıza takiben İstanbul’a hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde verdiğimiz molamızın ardından akşam saatlerinde İstanbul’da seyahatimizi sonlandırıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Gidiş-dönüş ulaşım
Araç içi ikramlar
Araç içerisinde Sabah kahvaltısı ikramı
Rehberlik

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Müze giriş ücretleri
Öğle Yemeği
Bahşiş ve diğer harcamalar