Batı Karadeniz Turu

  • Çıkış Yeri:
  • Tur Süresi: 2.Gün
  • Çıkış Tarihi: 22/03/2019
  • Dönüş Tarihi: 24/03/2019
  • Tur Fiyatı: 269.₺

Dünya miras listesine alınmış Safranbolu’yu keşfetmek üzere Rum ve Türk mahallelerini seyretmek ve fotoğraflarımızla anılarımıza kaydetmek, Amasrada balık keyfi, kale içerisinde yürüyüş yapmak üzere yola çıkıyoruz.

HAREKET DURAKLARI:
23:30 BEYLİKDÜZÜ (Beylicium Alışveriş Merkezi çaprazındaki Otobüs durağı)
00:00 BAKIRKÖY (İncirli Doğtaş önündeki otobüs durağı)
00:20 MECİDİYEKÖY (Likör fabrikası sırasında ingbank önü otobüs durağı)
00:45 KADIKÖY (Kadıköy Evlendirme Dairesi Karafırın karşısı)
00:55 YENİSAHRA (Optimum AVM çapraz karşısı Yenisahra İett otobüs durağı)

BATI KARADENİZ TURU
2 GECE 2 GÜN – KÜLTÜR TURU
Otobüs ile Gidiş Dönüş & 1 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik
& 2 Kahvaltı & 1 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

Tur Programı
1. Gün: İstanbul – Safranbolu ( Gece Yolculuğu )
İstanbul’dan belirlemiş olduğumuz noktalardan hareketle Adapazarı, Bolu, Gerede, Karabük, üzerinden Safranbolu’ya varıyoruz.
( Grubumuz bu gece seyahat olacağından konaklama bulunmaz )

2. Gün: Safranbolu – Yörük köyü
Safranbolu varışımızın ardından araç içerisinde kahvaltı ikramlarımızla birlikte kahvaltımızı tamamlıyor ve gezimize başlıyoruz. Safranbolu çarşısı küçük ve sokakları oldukça dar olduğu için erken saatlerde başlayan gezimiz Tarihi Konakların bulunduğu sakin sokaklarda oldukça keyifli bir gezi imkanı sunuyor. Kısa bir dinlenme molalarıyla yürüyerek 1700’lü yıllardan bir fotoğraf karesi gibi duran Osmanlı kasabasının keyfini sürüyoruz. Dünya miras listesine alınmış Safranbolu’yu keşfetmek üzere Rum ve Türk mahallelerini seyrediyor ve fotoğraflarımızla anılarımıza kaydediyoruz. Safranbolu Hükümet Konağı ve Müzesi, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, bir müze ev olan Safranbolu Kaymakamlar Evi , Cinci Hanı, İzzet Mehmet Paşa Camii, demirciler,bakırcılar ve yemeniciler Arastası, gezeceğimiz, göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca Meşhur Safranbolu Lokumu ‘nun tadına bakma, alışveriş ve öğle yemeği sonrasında Yörük Köyü gezimizi gerçekleştiriyoruz. Yörük köyü gezimizden sonra sizler için bir manzara molası veriyoruz. İncekaya su kemeri ve Cam Terastan Tokatlı kanyonunu seyrediyoruz. Oldukça geniş kapsamlı gerçekleşen gezimizi bitirdikten Otelimize hareket ediyor ve giriş işlemlerimizin ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün: Amasra – Devrek – İstanbul
Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrası, Amasra gezimizi gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Keyifli karadeniz manzaraları eşliğinde seyahatimizi yapıyor ve Amasra ‘ya ulaşıyoruz. Amasra’ nın girişinde bulunan Bakacak Tepesi’nden Fatih Sultan Mehmet’ in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bumu ola (Dünya’nın Gözleri) ” dediği Amasra’ nın manzarasını seyrederek fotoğraf molası veriyoruz. Kraliçe Amastris’ ten adını alan, Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı izleri taşıyan tarihi Amasra’ nın merkezine geldiğimizde Karadeniz’ in meşhur balık lokantalarında ( extra )öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekte bizi enfes bir Salata ve Balık ziyafeti bekliyor. Yemek sonrasında Amasra’da Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Boztepe, Kaleiçi, Tahtacılar Çarşısı gezilerinden sonra Kuşkayası yol anıtını ziyaret ederek Amasra’dan ayrılıyoruz. Dönüş yolumuz üzerinde bulunan dünya çapında baston yapımıyla ünlü Devrek ’te baston atölyesini ziyaret ediyoruz. Tem otoyolu üzerinde verdiğimiz moladan sonra trafik ve yol durumuna göre saat 21:00 – 23:00 arası İstanbul’a varıyoruz. Sizlerle yeni bir gezimizde buluşmak üzere gezi katılım durağınızda sizlerden ayrılıyoruz…

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Tur boyunca tüm gezi bölgelerine Gidiş-dönüş ulaşım
Araç içi ikramlar
1 Gece Otel Konaklaması
1 Sabah Kahvaltısı
1 Akşam Yemeği
1 Sabah Kahvaltısı ikramı (Lunch Box Kahvaltı Paketi)
Rehberlik
Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Molalarda alınan yiyecek ve içecekler
Bahşiş ve diğer harcamalar
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri (40 TL)
Safranbolu’da Öğlen yemeği (isteğe bağlı) Serbest /Gözleme menü /kuyukebabı menü
Amasra’da Öğlen yemeği (isteğe bağlı ) Serbest / Meşhur Balık /Salata menü

TUR KATILIM ÜCRETLERİ:
Tek kişi : 369.00 TL
İki kişilik odada kişibaşı: 269.00 TL
Aynı odada ilave kişi : 269.00 TL
3-12 Yaş : 239.00 TL
0- 2 Yaş : Ücretsiz