Doğu Ekspresi ile Kars Turu

  • Çıkış Yeri:
  • Tur Süresi: 5.Gün
  • Çıkış Tarihi: 22/01/2020
  • Dönüş Tarihi: 26/01/2020
  • Tur Fiyatı: 2,190.₺

Doğu Ekspresi Treniyle Anadolu kar manzaraları eşliğinde Kars’a çok keyifli bir yolculuk sizleri bekliyor.

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
4 GECE 5 GÜN – TREN Gidiş UÇAK Dönüş KÜLTÜR TURU
(Çarşamba) Yüksek hızlı Tren ile İstanbul – Ankara Gidiş
(Çarşamba) Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Ankara – Kars Gidiş
(Pazar) Havayolu ile Kars – İstanbul Dönüş
Kars çevresi Karayolu transferleri & 3Gece Otel Konaklaması & 1Gece Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması & Rehberlik
& 3 Kahvaltı & 3 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

Tur Programı
1. Gün: İstanbul Ankara Seyahati YHT – Ankara – Kars Seyahati Doğu Ekspresi
İstanbul Pendik Garında sabah 11:30 ‘da buluşmamızın ardından Saat 11:50 da Yüksek Hızlı Tren ile Ankara seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 Saat süren seyahatimizin 16:00 civarında sona ermesini takiben, akşam saat 18:00 de tren hareketine kadar kısa bir serbest zamanımız bulunmaktadır. Saat 17:30 ‘da tekrar buluşmamızın ardından TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor yerleşiyor ve 18.00 dan itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu’nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda.

2. Gün: Ankara Kars Seyahati – Doğu Ekspresi
Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. Akşam saatlerinde varacağımız Kars’ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

3. Gün: Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani’yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün: Sarıkamış Turu ve Kayak Merkezi ve Kars Merkez Turu
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı’nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış’ta Katerina Köşkü’nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars’ a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez ‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

5. Gün: Kars Şehir Turu ve Dönüş Seyahati
Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından bugün gezimizde Kars merkezinde bir önceki gün eksik kalan görülmesi gereken yerleri tamamlıyor ve gezimizin ardından Meşhur Kars Kaşarı nın satıldığı peynircilere uğramayı da ihmal etmiyoruz. Alışverişlerimizin ardından otelimize dönüyoruz ve İstanbul’a dönüşümüzü gerçekleştirmek üzere Kars hava alanına geçiyoruz. ( Pegasus veya AnadoluJet) havayolları ile Kars – İstanbul Sabiha Gökçen uçuşumuzun ardından Akşam üzeri İstanbul’a varıyoruz.

NOT 1 : Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

NOT 2 : Bu turumuzun Tren seyahati bölümünde konaklamasında kullanılan Yataklı Vagonda Odalar 2 Kişiliktir.

NOT 3 : Misafirlerimizin 3 Kişilik Rezervasyon yapması halinde Tren konaklaması için; (1 adet) 4 kişilik Kuşetli Vagon veya (2 adet) 2 kişilik Yataklı Vagon verilebilmektedir. 3 Kişilik rezervasyonlarda 4 Kişilik oda verilmesi halinde herhangi bir Ücret farkı alınmaz ve 4. yatak boş bırakılır. Seyahat aynı odada 3 kişi şeklinde yapılır. Misafirlerimize 2 adet 2 kişilik oda verilmesi halinde odalardan bir tanesinde bir misafir tek başına seyahat eder, diğerinde iki kişi konaklama yapar. Tek başına konaklama yapan misafir için Ücret farkı 100 TL dir ve tur ücretine ilave olarak alınır. Bu oda planlaması Trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.

NOT 4 : Misafirlerimizin 1 Kişilik Rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Otelde tek kişilik oda ( Sngl ) Tren seyahatinde de ( odada tek kişi kalınacak şekilde ) Müsaitlik durumuna göre 4 kişilik Kuşetli yada 2 Kişilik Yataklı oda konaklaması verilmektedir. Her iki Kompartman tipinde de misafir odada tek başına seyahat eder. Tek kişilik tur ücretleri SNGL Tur ücreti olarak tur fiyat tablosunda belirtilmiştir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
İstanbul – Ankara YHT Biletleri (Ekonomi-Koltuk)
Ankara – Kars – Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon)
Kars – İstanbul Sabiha Gökçen Biletleri( Ekonomi)
Kars, Sarıkamış, Ani, Çıldır gölü Minibüs ulaşım hizmetleri
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
3 Gece Hotel konaklaması
1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
Otellerimizde alınan 3 Akşam yemeği
Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
Kişisel harcamalar, Alışverişler
Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu ( Kişibaşı 20-30 TL dir )
Müze Giriş Ücretleri ( Ani Harabeleri 8 TL dir )
Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri
Tüm Öğlen yemekleri

TUR KATILIM ÜCRETLERİ:
Tek kişi : 2590.00 TL
İki kişilik odada kişibaşı: 2190.00 TL
Aynı odada ilave kişi : 2390.00 TL
7 – 12 Yaş : 1990,00 TL
3- 6 Yaş : 1690,00 TL
0- 2 Yaş : 690,00 TL