Butik Edirne Kültür Gastronomi Turu (1 Gece 2 Gün )

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon Yapın

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

EDİRNE KÜLTÜR VE GASTRONOMİ TURU 

1 GECE 2 GÜN
Herşey Dahil 
Kültür Doğa ve Gastronomi Turu 
( 1 Gece Otel Konaklaması )  


(Tur tarihinizi seçerek Online Rezervasyon yapabilirsiniz.)

 

Tur Programı

Tur Hareket Tarihleri: 11 Ocak
1. Gün: İstanbul- Edirne Seyahati, Hıdırlık Tabya Müzesi, Selimiye Camii, Selimiye Arastası, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Edirne Arkeoloji Müzesi, Edirne Kent Müzesi, Üç Şerefeli Camii, Eski Camii, Peykler ve Saatli Medrese, Rüstempaşa Kervansarayı, Bedesten, Ali Paşa Çarşısı, Edirne Büyük Sinagog, Sveti Georgi Bulgar Kilisesi

Sabah belirlenen noktalardan hareketle, İlk olarak yol güzergahımızda Sabah Kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında yolculuüumuza devam ederek Edirne 'ye ulaşıyoruz. İlk Çağda Orta asya kökenli Trak halkları tarafından kurulduğu düşünülen ve Antik dönemden itibaren önemli bir kavşak noktası olmuş Edirne şehri, 1365 - 1453 yılları arasında Osmanlı Devletine Başkentlik yapmış, sonrasında ise birçok Osmanlı Padişahının gözde şehirlerinden biri olarak yerini korumuştur. Edirne gezimize bu önemli Kültür şehrimizi Rehberimizin anlatımları ile yerinde keşfederek başlıyoruz. Çoğunlukla yürüyüş ile gerçekleşecek bugünkü gezi planımızda;: Hıdırlık Tabya Müzesi, Selimiye Camii ( Tadilatta ), Selimiye Arastası, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Edirne Arkeoloji Müzesi, Edirne Kent Müzesi, Üç Şerefeli Camii, Eski Camii, Peykler ve Saatli Medrese, Rüstempaşa Kervansarayı, Bedesten, Ali Paşa Çarşısı, Edirne Büyük Sinagog, Sveti Georgi Bulgar Kilisesi ziyaretlerimizi yaptıktan sonra Otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklamamız otelimizde.


Sabah Kahvaltısı: Yol Güzergahında Dinlenme Tesisinde Kahvaltı Tabağı olarak alınacaktır. ( Ücrete Dahildir )  
Öğle Yemeği: Edirne Restoranlarında Tava Ciğer Set Menü olarak alınacaktır.  ( Ücrete Dahildir ) 
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü olarak alınacaktır. ( Ücrete Dahildir ) 
Konaklama: 4* Adresin Hotel vb. 
Tur Mesafesi: İstanbul - Edirne  ( Yaklaşık 250 km)   
Otele Varış Saati: Otelimize Girişimiz 18.00 - 18.30 saatleri arasında olacaktır.

 

2. Gün: Sarayiçi ve Eski Saray, Adalat Kasrı , Kırkpınar Er Meydanı, Kanuni (Saray) Köprüsü ve Fatih (Bönce) Köprüsü , II.Bayezid Darüşşifası ve Tıp Tarihi Müzesi, II.Bayezıd Köprüsü , Yalnız Göz Köprüsü , Tunca Köprüsü ve Meriç Köprüsü, Karaağaç, Karaağaç Tren Garı, Lozan Anıtı, Edirne - İstanbul Dönüş seyahati

Sabah otelde aldığımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugün Edirne Merkezde bir önceki günde ziyaret edemediğimiz yerleri tamamlacağız ve ardından Kurtuluş savaşı sonrasında Türkiye 'ye Yunanistan tarafından savaş tazminatı olarak verilmiş ve bu nedenle ülkemiz sınırlarına 24 Temmuz 1923 Lozan Barış Antlaşmasıyla katılmış olan,Meriç'in karşı kıyısındaki tek toprak parçamız  Karaağaç'ı ziyaret edeceğiz. Gezi Planımızda; Sarayiçi ve Eski Saray (Tadilatta), Adalat Kasrı ( Tadilatta), Kırkpınar Er Meydanı, Kanuni (Saray) Köprüsü ve Fatih (Bönce) Köprüsü (Tadilatta) , II.Bayezid Darüşşifası ve Tıp Tarihi Müzesi, II.Bayezıd Köprüsü , Yalnız Göz Köprüsü , Tunca Köprüsü ve Meriç Köprüsü, Karaağaç, Karaağaç Tren Garı, Lozan Anıtı ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Edirne içi ve çevresindeki gezimizi tamamladıktan sonra İstanbul’a hareket ediyoruz ve akşam saatlerinde misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka etkinliğimizde buluşmak üzere vedalaşıp ayrılıyoruz.

Edirne Turu Gastronomik Keşifleri: Bu turumuzda iki günlük gezi planımıza yayılmış bir şekilde Edirne'nin Gastronomik açıdan önemli bazı değerlerini de keşfetmiş olacağız. Bu kısa planda geniş bir yelpazeye ve çeşide sahip Edirne Gastronomisinin tamamını tanıyamasak bile; Tur genelinde Edirne Tava Ciğeri, ( Yaprak Ciğer ), Karaağaç Acı biberi ( Kuru Biber ) , Acı Badem Kurabiyesi, Badem Ezmesi, Deva-i Misk Helvası, Kavala Kurabiyesi, Kallavi Kurabiye, gibi özel lezzetleri bu gezimizde tatmış olacağız.  


Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. ( Ücrete Dahildir )   
Öğle Yemeği:  Restoranda Set Menü olarak Alınacaktır.  ( Ücrete Dahildir ) 
Akşam Yemeği: Dönüş Seyahatine denk gelmektedir. Planlanmamıştır.  ( Ücrete Dahil Değildir ) 
Konaklama: Tur Programı sona ermiştir Bugün Herhangi bir konaklama bulunmaz.
Tur Mesafesi: Edirne ve Karaağaç Çevre Gezisi, Edirne - İstanbul  ( Yaklaşık 300 km)   

 Fiyatlar

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
11.01.20234* Şehir Otelleri2.250,00 TL2.600,00 TL 2.250,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.990,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 990,00 TL
7 - 12 Yaş 1.990,00 TL
Taksitler »

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

15 - 25 - 45 Kişilik Gruplarınız için Özel Turlar Düzenliyoruz.
Dernekler, Vakıflar, Okullar, Arkadaş grupları, Şirket ve Kurumsal Gruplar için özel Tur planı hazırlamaktayız.
Kişi Sayısı, Tur Tarihi ve Tur içeriğini siz belirleyin. Tamamen size özel bir tur gerçekleştirelim. 

Aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir.
Formda Kişi sayınızı belirtmeyi ve Taleplerinizi ( Kahvaltı öğlen yemeği vb.) bize iletmeyi unutmayınız.
Talebiniz bize ulaştıktan sonra, size özel fiyatllandırmamızı en kısa sürede size ileteceğiz.

Grup Talebiniz hakkında sorularınızı 0532 562 08 09 veya 0212 587 22 00 nolu hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* SATIŞ & REZERVASYON : Satışa açık tüm turlarımıza BizceTatil.com internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 00 numaralı hattından arayarak REZERVASYON Yapabilirsiniz. Tur ödemesi, sadece Kesin Harekete geçmiş turlar için talep edilmektedir. Bu nedenle Rezervasyon ve ödeme işlemini birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, Ofisimizden Turun kesin hareketli olup olmadığını sorgulamanızı rica ederiz.

 * İLETİŞİM : Ofisimiz hafta içi 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai Saatleri dışında 0541 512 44 41 veya 0532 562 08 09 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

 * KESİN HAREKET & KİŞİ SAYISI : Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 15 olmalıdır. Bu sayı üzerinde rezervasyon alan turlar Kesin harekete alınır. Ödeme sürecinde Turda yeter sayının altına düşülmesi halinde Acentemiz (en geç ) 3 gün kala turu iptal edebilir.

 * TUR ARACI : Tur katılımcısı 12 - 15 arası ise Minibüs araç, 16 - 31 arası ise Midibüs araç, 32 üzeri sayılarda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

 * ÇOCUK & BEBEK : Turlarımızda araç kapasitesi üzerii yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir. 0 - 2 Yaş grubu Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan Anne kucağında seyahat edecek şekilde katılmaktadır.

 * ARAÇ YERLEŞİM PLANI : Tur araçlarımızda Rezervasyon ve Ödeme sırasına göre yerleşim planı yapılmaktadır. Ön koltuklarda oturmak isteyen misafirlerimmiz fark ödemesi yaparak bu koltukları satın alabilirler. Günübirlik Turlarda 1-2-3-4 nolu koltuklar için 30 TL, 5-6-7-8 nolu koltuklar için 20 TL ücret alınmaktadır. Diğer koltuklara ait araç yerleşimi katılımcı sayısı göz önüne alınarak otomatik yapılır. Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür.

 * PROMOSYON + KADEMELİ FİYATLI TURLARDA ARAÇ YERLEŞİMİ : Belirli kontenjanlarla belirlenmiş, Kademeli artış gösteren Fiyat uygulanan Promosyon Turlarımızda yerleşim planında satın alınan ücrete göre yerleşim yapılır. Aracın ön bölümünden başlanılara, En yüksek fiyattan satın alan yolculardan, en düşük fiyatla satın alan yolculara doğru araç yerleşim planı hazırlanmaktadır.

 * KONAKLAMA OTELLERİ : Tur planları rezervasyon aşamasında konaklama yapılacak oteller ''Ve Benzeri'' olarak belirtilmiştir. Belirtilen Otel veya bu otele denk başkaca otellerde konaklama yapılacağı anlamına gelmektedir. Tur satışı tamamlandığında tur hareketinden 3 gün önce Kesin Konaklama yapılacak otel bilgileri misafirlerimize iletilir. Rezervasyon otellerinde Otelin kapasitesi üzerinde rezervasyon alması ''Short'' halleri mücbir sebep olarak değerlendirilir ve acenta zorunlu nedenle belirlenmiş konaklama otelinde değişiklik yapabilir. Bu nedenle Acentamız tur süresince konaklama otellerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 * HAVAYOLU / TREN / GEMİ SEYAHATİ ULAŞIMLARI : Bizce Tatil Tur planları içerisinde, Acentanın kendi sağladığı kara ulaşımları haricinde başka seyahat şirketleri tarafından sağlanan hava- deniz - demiryolu - kara ulaşımları ve bu taşıcıya ait bilet içeren seyahatler bulunabilir. Bu gibi ulaşımlarda ilgili taşıyıcının Bilet ve Taşıma kuralları geçerlidir. Taşıyıcı şirketten kaynaklanan rotar, gecikme, iptal, overbook hallerinden acentamız sorumlu tutulamaz. Misafirlerimizin bu gibi taşıyıcıların sefer başlangıçlarına gecikmesi, seferi kaçırması hallerinde uğrayacağı maddi manevi zararı acentamız kabul etmemektedir. Tur planında bu başlıkta belirtilmiş türden biletli bir seyahat bulunuyorsa, Acentamızın bu ulaşım aracına ait misafir adına düzenlenmiş bilet temin etmekten başka bir sorumuluğunun bulunmadığını turu satan alan misafirimiz peşinen kabul eder. 

 * TUR PLANI SEYRİ : Tüm misafirlerimiz tur akış planına ve zamanlamalara riayet etmekle yükümlüdür. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programının gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Tur grubunun tasarlanmış planın olağan akışından daha yavaş hareket etmesi, zamanlamalara riayet edilmemesi nedeniyle ziyaret edilemeyen yerler olması halinde misafirlerimizin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması durumlarında plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz.


İptal Şartları

Turlarımızda uygulanan iptal kurallarını ''iptal şartları'' başlığı bulunan bölümden detaylıca inceleyebilirsiniz. * Tüm katılımcılarımız Tur Programını, Ücrete Dahil olan - olmayan hizmetleri, uyarı ve önemli mesajları, genel kuralları, iptal şartlarını okumuş ve kabul etmiş olarak zamanında rezervasyonlarını yapmak ile yükümlüdürler.


İptal iade şartları Bizce Tatil kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.bizcetatil.com/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


Ücrete Dahil Hizmetler

 • Lüx otobüsler ile Gidiş Dönüş Ulaşım,
 • Araç içi İkramlar,
 • 1 Gece 4* Otel Konaklaması,
 • 1 Sabah Kahvaltısı ( Otelde Açık büfe )
 • 1 Akşam yemeği ( Otelde Açık büfe yada set menü )
 • 1 Sabah Kahvaltısı ( Restoranda Kahvaltı Tabağı )
 • 1 Öğlen Yemeği ( Meşhur Edirne Ciğeri Set menü )
 • 1 Öğlen Yemeği ( Set menü )
 • Profesyonel Rehberlik
 • Paket Tur Seyahat Güvence Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yolda ve molalarda alınan yemek ve içecekler,
 • Tüm Özel Müze giriş ücretleri.
 • Müze Kart ile Ziyaret edilen Müze Ücretleri veya Müze Kart.
  ( 65 yaş üzeri ve 18 yaş altı misafirlerimiz için ücretsizdir.)
 • Kişisel alışverişler

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam